کشتی سانچی قبل از برخورد ارتباط خود را با رادار قطع کرده بود؟ | چه اتفاقی برای «کشتی چینی» افتاد؟

سانچی, نفتکش سانچی, کشتی سانچی, عکس سانچی, عکس کشتی سانچی, حادثه سانچی, کشتی نفتکش سانچی, کشتی نفتکش, غرق شدن سانچی, عکس های سانچی, خدمه سانچی, فیلم کشتی سانچی, کشتی سانچی قبل از حادثه, چگونگی تصادف کشتی سانچی, جزئیات کشتی سانچی, محل غرق شدن کشتی سانچی, تصاویر کشتی سانچی, جزییات کشتی سانچی, جعبه سیاه سانچی, جزئیات تصادف سانچی, تصادف کشتی سانچی, کشتی کریستال, کشتی چینی, کشتی سانچی قبل از تصادف, علت تصادف کشتی سانچی, علت برخورد کشتی سانچی, رادار کشتی سانچی, قطع ارتباط کشتی سانچی, رادار نفتکش سانچی

کشتی سانچی قبل از برخورد ارتباط خود را با رادار قطع کرده بود؟ | وال استریت ژورنال، روزنامه آمریکایی، مدعی است کشتی سانچی و کشتی چینی کریستال چند ساعت قبل از برخورد ارتباط خود را با رادار قطع کرده بوده اند... این روزنامه می گوید: آب‌های شرق آسیا، رکورددار سوانح دریایی در میان آبراهه‌های بین‌المللی است...وال‌استریت ژورنال در گزارشی به بازخوانی اخبار منتشره در این روزها پرداخته و در جایی از گزارش خود هم به نکته‌ای جدید در خصوص ساعات پیش از برخورد نفت‌کش سانچی با یک کشتی باربری چینی به نام «سی اف کریستال» پرداخته است.

در روزهای اول حادثه، در حالی که امدادگران چینی حاضر در محل می‌گفتند به خاطر گرمای بیش از حد حاصل از سوختن بار نفت‌کش، نمی‌توان تا فاصله چند صد متری این شناور غول پیکر رفت، معاون سازمان بنادر و دریانوردی کشور از احتمال زنده ماندن ملوانان در موتورخانه سخن می‌گفت.

وال‌استریت ژورنال به زوایای زیست‌محیطی این فاجعه هم پرداخته و به نقل از مقامات چینی گفته که مواد اشتعال‌پذیر داخل مخازن نفت‌کش، به محض خروج از منفذ کوچکی که در دل شناور ایجاد شده، می‌سوزند و تبخیر می‌شوند؛ با این حال برخی دیگر از کارشناسان گفته‌اند که بخشی از مواد نفتی، پس از خروج از مخزن با آب دریا مخلوط شده‌اند و این امر، کار پاکسازی منطقه را مشکل کرده است.

این نشریه آمریکایی در یک بند از گزارش خود به علت مبهم این حادثه پرداخته و نوشته: «علت این برخورد که در 160 مایلی سواحل شانگهای رخ داد، نامعلوم مانده است. دو کشتی ساعت‌ها پیش از برخورد، از ارسال سیگنال موقعیت مکانی خود برای ایستگاه کنترل ترافیک دریایی، خودداری کرده‌اند.»

کشتی سی اف کریستال دچار خسارت‌های جزئی شده و همه 21 سرنشین آن در سلامت هستند.

در این گزارش به سابقه برخورد نفت‌کش‌های متعلق به شرکت ملی نفت‌کش ایران اشاره شده و آمده که یک نفت‌کش در اوت 2016 در آب‌های سنگاپور با یک کشتی کانتینربر سوئیسی برخورد کرد که البته این حادثه، منجر به وارد آمدن صدمه به خدمه و یا نشت نفت در دریا نشد.

آب‌های شرق آسیا، رکورددار سوانح دریایی در میان آبراهه‌های بین‌المللی است. فقط در سال 2016، 34 کشتی در این آب‌ها غرق شدند که این حجم از سانحه، 40 درصد از کل سوانح دریایی جهان را تشکیل می‌دهد.

فارس
کد N1814964