قاتل داعشی به دار مجازات آویخته شد

قتل, قتل عمد, حوادث, آدم کشی, جنایت, همسر کشی, داعش, داعشی, گلوله, تفنگ, قتل عام, قتل عام خانواده, اعدام, طناب دار, مجازات, دستگیری, پلیس, قتل در سلماس, مجرم, شلاق, قصاص, قتل نفس, قتل در آذربایجان غربی, اجساد, اجساد خونین

قاتل داعشی به دار مجازات آویخته شد | ساعت یک ونیم بامداد چهارشنبه 2شهریوماه ساکنان محله خیابان مصطفی خمینی شهرستان سلماس واقع دراستان آذربایجان غربی؛ با شنیدن صدای شلیک‌های گلوله سراسیمه از خانه‌ هایشان بیرون دویدند. در محل جنایت نیز پنج نفر از اعضای خانواده کشته شده‌اند که 3 زن و دو مرد بوده‌اند. زنان کشته شده عبارتند از: مادر 58 ساله خانواده و دو دختر 28 ساله و 24 ساله اش، دو مرد قربانی نیز پدر 61 ساله خانواده و برادر زن 27 ساله اش بوده‌اند.

به گزارش آفتاب، حدود ساعت یک ونیم بامداد چهارشنبه 2شهریوماه ساکنان محله خیابان مصطفی خمینی شهرستان سلماس واقع دراستان آذربایجان غربی؛ با شنیدن صدای شلیک‌های گلوله سراسیمه از خانه‌ هایشان بیرون دویدند. آنها بلافاصله وارد خانه محل حادثه شده و درکمال بهت و ناباوری با اجساد خونین شش نفر از ساکنان خانه روبه‌ رو شدند که با گلوله از پا درآمده بودند. دقایقی بعد از این واقعه هولناک مأموران کلانتری و امدادگران اورژانس به محل حادثه رسیدند. اما بررسی‌ها نشان داد هرشش نفر از پا درآمده‌اند.

امدادگران در میان اجساد سه زن و دو مرد که در زمان حمله و با رگبار گلوله کشته شده و اجسادشان در آن خانه پراکنده بود، متوجه 2 کودک شدند که با وجود اصابت گلوله هنوز زنده بودند. یکی‌شان نوزاد دو ماهه‌ای بود که وضع وخیمی داشت و آن یکی دختربچه 6 ساله‌ خانواده که او نیز با اصابت گلوله به قفسه سینه‌اش مجروح شده بود که هر دو را به بیمارستان سلماس رساندند که در بیمارستان فوت شدند.

در محل جنایت نیز پنج نفر از اعضای خانواده کشته شده‌اند که 3 زن و دو مرد بوده‌اند. زنان کشته شده عبارتند از: مادر 58 ساله خانواده و دو دختر 28 ساله و 24 ساله اش، دو مرد قربانی نیز پدر 61 ساله خانواده و برادر زن 27 ساله اش بوده‌اند.

دستگیری عامل جنایت

به گزارش پلیس داماد خانواده پس از کشتار اعضای خانواده همسرش از محل جنایت بیرون دوید و هنگام فرار نگاهش به یک خودروی پژو 405 که در کنار خیابان پارک شده بود افتاد و تصمیم گرفت سوار بر آن شود و فرار کند اما راننده خودرو که کناری ایستاده بود از راه رسید و با او به مشاجره لفظی پرداخت اما متهم فراری به‌زور و تهدید سوار خودرو شد و با توجه به اینکه سوئیچ خودرو روی آن بود، ماشین را روشن کرد و به‌سرعت راه افتاد.به گزارش پلیس، پس از فرار داماد جنایتکار، مأموران جست‌وجوی گسترده‌ای را برای یافتن این مرد جوان آغاز کردند و سرانجام در کمتر از 12 ساعت توانستند او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.فرماندار سلماس در این باره گفت: حوالی ساعت یک و نیم بامداد چهارشنبه در پی گزارش تیراندازی در محله‌ای واقع در انتهای خیابان مصطفی خمینی شمالی، مأموران انتظامی و بازپرس کشیک دادسرا بسرعت در محل حاضر شدند.مسعود حاجی علیلو اظهار کرد: درتحقیقات مشخص شد تیراندازی به‌دلیل مسائل خانوادگی بوده که داماد جنایتکار، اعضای خانواده همسرش را به قتل رسانده و از صحنه متواری شده بود. در ادامه تحقیقات مشخص شد او به‌دنبال خروج از محل جنایت، مقابل یک بستنی فروشی ایستاده و خودرویی را به زور سرقت  کرده و پس از فرار به حوالی روستای «مغانجوق» خودرو را رها کرده وگریخته است ،اما خوشبختانه با تلاش مأموران انتظامی عامل جنایت ساعاتی بعد در روستای «یزدکان» دستگیر شد.علت این جنایت، اختلاف‌های خانوادگی داماد با همسر و خانواده همسرش بوده است.

وی به خبرنگارحوادث «ایران» گفت: همزمان با اعلام خبر تیراندازی، بلافاصله تیم‌های ویژه پلیس وارد عمل شده و در نخستین بررسی‌ها با اجساد روبرو شدند.بلافاصله نیز دستور دستگیری متهم فراری صادر شد تا اینکه با ردیابی‌های گسترده پلیسی سرانجام عامل جنایت پس از چند ساعت در حوالی خوی شناسایی و دستگیرشد.وی در نخستین بازجویی‌ها اعتراف کرد به‌دلیل اختلاف‌های شدید خانوادگی مرتکب جنایت شده است که تحقیقات کارآگاهان پلیس در این باره ادامه دارد.

پنج بار قصاص برای قاتل

علی حسن‌زاده رئیس دادگستری شهرستان خوی به ایسنا گفت: قاتل پرونده مربوط به قتل خانوادگی هفت‌نفره در سلماس پس از رسیدگی‌های جامع و کامل به پنج‌بار قصاص در ملاءعام و ۱۴۸ ضربه شلاق و ۱۴ سال زندان به شرح اعمال مجرمانه زیر محکوم می‌شود:

۱- از بابت قتل تعداد هفت فقره قتل عمدی به تعداد پنج نوبت به مجازات قصاص نفس (از بابت ارتکاب چهار فقره قتل عمدی زن و سه فقره قتل عمدی مرد)

۲- از بابت سرقت مسلحانه در شب به ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق

۳- از بابت تهیه، حمل و استفاده از سلاح به دو سال حبس

۴- از بابت تهدید با اسلحه (همسرش قبل از فوت و مالباخته به هنگام سرقت) دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جنایت صورت‌گرفته از نوع قتل‌های داعش‌گونه بوده و موجب اخلال در نظم و امنیت عمومی و جریحه‌دار کردن احساسات عمومی مردم شده، مصلحت نیز در اجرای قصاص در ملاءعام بوده و به همین جهت و تسکین اهالی و اولیای‌دم کشته‌شدگان و عبرت‌آموزی و پیشگیری از چنین جنایتی مقرر شد مجازات قصاص در جلوی درب خانه محل جنایت با تامین امنیت انجام پذیرد.

قاضی این پرونده قتل با اشاره به سلامت کامل روحی و روانی قاتل در حین ارتکاب جرم، تصریح کرد: هشت دلیل عمده بر تعادل روحی و روانی و سلامت کامل روحی قاتل دلالت می‌کند که هفت دلیل عمده دلالت بر این دارد که همسر قاتل با احدی رابطه نامشروعی نداشته و گواهان به پاکدمنی وی شهادت داده‌اند و انگیزه قتل به هیچ وجه ناموسی نبوده و تمامی دفاعیات قاتل و وکیل مدافع ایشان رد شده است.

اعدام در ملاء عام

در نهایت قاتل امروز پنج شنبه (21 دیماه) قاتلی که هفت نفر از اعضای خانواده همسر خود را در شهرستان سلماس به قتل رسانده بود در فلکه شهرداری این شهرستان ، در ملاعام به دار مجازات آویخته شد.

http://www.aftabir.com
کد N1813682