باید به اعتراض‌ها و انتقادات مردم گوش دهیم/ بازرگانان پیشگام در روابط با کشورها هستند

تولید ، تجارت ، خدمات,اقتصاد,امور خارجه,خشونت,دین,وزیر امور خارجه

وزیر امور خارجه گفت: بازرگان‌ها و تجار همواره در روابط با دیگر کشورها پیشگام هستند. بازرگانان در انتقال دیدگاه و فرهنگ همواره پیشرو بودند و حتی در برخی از مناطق آفریقا پیشگام انتقال دین و آیین ما بودند. باید قدر آنها و زحمات‌شان را بدانیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در همایش امین الضرب که در 134 سالگی اتاق بازرگانی تهران در تالار وحدت برگزار شد، تندیس ویژه این همایش به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان اهدا شد. این جایزه و تندیس در حالی  به ایشان اهدا شد که وی از انتخاب خود اطلاع نداشت و کاملا به صورت غافلگیرانه هنگامی که جوایز سایر برندگان را اهدا می‌کرد توسط مجری برنامه نام ایشان خوانده شد.

اتاق بازرگانی تهران به پاس قدردانی از زحمات ایشان در به ثمر رسیدن برجام و تعامل با سایر کشورها که سبب باز شدن فضای بین‌المللی به روی اقتصاد و حضور دوباره ایران در بازارهای دنیا شد، تصمیم به اهدای این جایزه گرفت.

ظریف در این مراسم گفت: ما هر چه در این کشور داریم از جمله امنیت، رفاه و توسعه و آرامش از مردم است. همانطور که امام راحل فرمودند مردم ولی‌نعمتان ما هستند و به خاطر همین مردم است که در دنیا سربلند هستیم. تنها کشوری در منطقه هستیم که آرام است و این به سبب حضور  مردم است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: به همین دلیل باید انتقادات مردم را با گوش جان بشنویم. همین مردمی که حق خود را از خشونت و بر هم زدن کشور جدا کردند. این مردم هیچ گاه در کنار خشونت نخواهند ایستاد، این مردم از ما جلوتر هستند.

وی با اشاره به نقش بازرگانان در تاریخ کشور گفت: بازرگان‌ها و تجار همواره در روابط با دیگر کشورها پیشگام هستند. سابقه رابطه سیاسی ما بخش کوچکی از سوابق روابط تجاری کشور است. بازرگانان در انتقال دیدگاه و فرهنگ همواره پیشرو بودند و حتی در برخی از مناطق آفریقا پیشگام انتقال دین و آیین ما بودند. باید قدر  آنها و زحمات‌شان را بدانیم.

کد N1812565