پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماه اول سال‌

كلان ، پولی ، مالی,پوشش,قرض الحسنه,مشکلات,بانک قرض الحسنه مهر ایران,بانک مهر ایران

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماهه اول سال جاری در ۵۳۰ شعبه این بانک در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ مرتضی‌اکبری در مراسم انعقاد سه تفاهمنامه میان بانک مهر ایران و پژوهشکده پولی و بانکی با تاکید بر اینکه اقدام در این زمینه از یک سال پیش آغاز شده بود، افزود: بزرگترین مزیت این بانک طی سال های اخیر فعالیت صحیح و عدم انحراف از وظایف اصلی بانک است.

وی با اشاره به اینکه این بانک در حال حاضر ۵۳۰ شعبه در سراسر کشور دارد، گفت: با توجه به اینکه اکنون شعبه داری اقدامی دشوار است.  مدیرعامل بانک مهر ایران ادامه داد: رویکرد این بانک از گذشته تاکنون توسعه بانکداری الکترونیک است تا جامعه هدف بیشتری مورد پوشش قرار بگیرند و بتوانیم با استفاده از تجربیات سایر بانک ها در این زمینه، خدمات بانکداری الکترونیک توسعه یابد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: با توجه به شرایط و زیرساخت ها فعالیت در این زمینه کمی دشوار است و از پژوهشکده تقاضا داریم تا با همکاری با ما در این زمینه و توسعه بانکداری الکترونیک، از توسعه فیزیکی شعب جلوگیری شود.

اکبری با تاکید بر اینکه اکنون معوقات بلای جان سیستم بانکی است، گفت: اما در بانک مهر ایران، معوقات از ۱.۳ دهم به ۱.۲ دهم درصد کاهش یافته و تا پایان سال به یک درصد خواهد رسید.  وی ادامه داد: تاکنون حدود ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماهه اخیر پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مهر ایران سه موضوع رشد منابع، کنترل مصارف و نسبت معوقات را از جمله مباحث مورد توجه در این بانک عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این بانک طی مدت فعالیت خود توانسته با جلب رضایت مشتریان، رضایت نسبی در شهرستان ها و شهرای کوچک ایجاد کند.

اکبری عدم استقبال از قرض الحسنه را یکی از مشکلات این بانک عنوان کرد و افزود: باید اقدام های لازم صورت گیرد تا قرض الحسنه رونق گیرد.

 

کد N1811022