۱۴ استان به جشنواره تجسمی فجر پیوستند

موسیقی و هنرهای تجسمی,جشنواره تجسمی فجر

طی احکامی از سوی مجتبی آقایی (دبیرکل دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر)، مدیران هنری ۱۴ استان معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، گیلان، گلستان و همدان از استان‌هایی هستند که برای حضور در جشنواره تجسمی فجر احکام خود را دریافت کردند. این بخش از جشنواره با هدف توجه به هنرمندان استان‌ها و انعکاس آثار آن‌ها در سطح ملی و با رویکرد بینارشته‌ای به این رویداد بزرگ هنری کشور افزوده شده است.

طی جلسه‌ای که با هدف هماهنگی و تشریح برنامه‌ها با حضور دبیران جشنواره و مدیران هنری استان‌ها در محل ستاد برگزاری جشنواره تشکیل شد، برنامه‌ریزی‌ها در هر استان بررسی و هماهنگی‌های لازم مورد بحث قرار گرفت. همچنین در جلسه مذکور کمک هزینه آماده سازی و نمایش آثار از سوی ستاد برگزاری جشنواره، لوح سپاس، معرفی هنرمند و چاپ آثار در کتاب جشنواره به همراه اختصاص بیمه هنرمندان و عضویت در موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، مصوب شد.

در ادامه این جلسه پیشنهاد شد که یک روز به عنوان، روز هنر استان، در محل برگزاری نمایشگاه جشنواره در تهران اختصاص یابد تا این مراسم فرصت مغتنمی برای نکوداشت مقام هنرمند معرفی شده باشد.

افتتاحیه این بخش از دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در روز ۱۲ بهمن سال جاری در هر استان برگزار و نمایشگاه تا ۲۲ بهمن دایر است.

دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ۳ بهمن الی ۴اسفند در موسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار می‌شود.

کد N1810896