ورود | عضویت

گزارش مالی | حساب کاربری | پیام‌ها | گروه آفتاب

تهران دیشب +عکس | در تهران یک روز بعد از اغتشاشات چه خبر بود؟

  • ۲۴۶۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

تهران دیشب +عکس | خیابان های منتهی به میدان انقلاب و حوالی دانشگاه تهران که از روز شنبه شاهد اغتشاشات و درگیری هایی بود، سه شنبه شب آرامی را گذراند. نیروهای امنیتی در این منطقه از پایتخت حضور داشتند، اما گزارشی مبنی بر درگیری و تجمع در تهران منتشر نشد. گزارش چند خبرگزاری از وضعیت دیشب تهران را در ادامه بخوانید...


بیشتر بخوانید: تجمعات یکشنبه در تهران .


معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران گفت:خوشبختانه در هیچ‌یک از نقاط شهر تهران که در شب‌های گذشته که شاهد ناآرامی بودیم، سه شنبه شب اتفاقی رخ نداده و شهر در نهایت امنیت به سر می‌برد.

ناصربخت با اشاره به اینکه گزارشی از تجمع در سطح شهر تهران نرسیده است، اظهار کرد:در هیچ‌کدام از شهرهای استان تهران هم شاهد حادثه یا تجمعی نبوده‌ایم.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران خاطرنشان کرد:باید به نقش مردم در عقیم ماندن اتفاقات این چند روز تهران اشاره کرد. درست است که نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی و شورای تامین تدابیر و اقدامات لازم را داشت اما من معتقدم اگر همکاری خوب مردم با این نیروها نبود این موفقیت به دست نمی‌آمد و نقش مردم در عقیم‌ماندن این حرکت کور بسیار تاثیرگذار بود.

وی در پایان با بیان اینکه دیروز هیچ‌گونه تجمعی در شهر تهران نداشته‌ایم، گفت: بنابراین هیچ‌گونه بازداشتی‌ای هم نداشته‌ایم.

کاهش نیروهای امنیتی در خیابان انقلاب

تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر درگیری و دستگیری افراد در تهران منتشر نشده است و به نظر می‌آید تهران همانند دیروز، روزی آرام و بدون درگیری را تجربه کرد.

خیابان و میدان انقلاب اسلامی امروز هرچند روزی پر از رفت و آمد و ترافیک را تجربه کرد اما آرام‌ترین روز هم از نظر حضور معترضان و هم از نظر حضور نیروهای امنیتی و پلیس را پشت سر گذاشت و بار دیگر شاهد آرامشی نسبی بود.

با آنکه همانند دیروز نیروهای یگان ویژه پلیس در حد فاصل میدان انقلاب اسلامی تا میدان فردوسی و بالاخص خیابان فخررازی تا ابوریحان حضور داشتند، اما آنچه مشهود است کاهش چشم‌گیر نیروهای امنیتی و بالاخص نیروهای موسوم به لباس شخصی است به گونه‌ای که براساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا در سراسر خیابان انقلاب تنها در خیابان فخررازی و آن هم در حد فاصل خیابان شهدای ژاندارمری تا خیابان انقلاب اسلامی تا حدودی از این نیروها حضور داشتند.

با این وجود، همچنان مقابل دانشگاه تهران شاهد تجمع حدود ۳۰ تا ۵۰ نفر از نیروهای یگان ویژه و لباس شخصی بود. همانند روز دوشنبه، دیگر نه خبری از تجمع در داخل دانشگاه تهران و در مقابل نرده‌ها بود و نه دیگر دانشجویی حضور داشت که تکیه داده بر دیوارهای دانشکده هنرهای زیبا بخواهد به حالت بی‌تفاوت نظاره‌گر تحولات بیرونی و رفت و آمدها باشد.

مغازه‌ها و کسبه‌های مقابل دانشگاه تهران هم روزی معمولی را پشت سر گذاشتند و همانند قبل به کسب و کار خود ادامه دادند و مانند دیروز، دیگر دغدغه شلوغی و بسته شدن را نداشتند. کاهش چشم‌گیر نیروهای امنیتی که تنها در سر چهارراه‌ها و نرده‌های دانشگاه تهران حضور داشتند، موجب شده بود تا دستفروشان نیز بتوانند به راحتی بساط خود را پهن کنند و مشغول به فعالیت‌شان باشد.

عدم برگزاری تجمعات خیابانی و کاهش حضور نیروهای امنیتی و پلیس موجب شده است تا عبور و مرور وسایل نقلیه و حتی مردم هرچند همراه با ترافیک باشد اما دیگر از بسته شدن خیابان خبری نیست و عبور و مرور وسایل نقلیه به حالت عادی صورت می‌گیرد و ماموران راهنمایی و رانندگی مشغول انجام وظایف خود هستند.

با این وجود، براساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا، با تاریکی هوا و نزدیک شدن به ساعت‌های پایانی شب، به تعداد نیروهای افراد حاضر در خیابان و میدان انقلاب اسلامی هم افزوده شد اما با این حال، تا لحظه انتشار این گزارش هیچ گزارشی مبنی بر درگیری و دستگیری افراد منتشر نشده است و به نظر می‌آید تهران همانند دیروز، روزی آرام و بدون درگیری را تجربه کرد.