آفتاب

2 کشته در اعتراضات ایذه | دیشب در ایذه چه خبر بود؟

2 کشته در اعتراضات ایذه | دیشب در ایذه چه خبر بود؟

2 کشته در اعتراضات ایذه | اعتراضات دیشب در ایذه به خشونت کشیده شد. در آشوب های شب گذشته که در پی اعتراضات در ایذه شکل گرفت، دو نفر کشته شدند. خادمی نماینده ایذه از ادامه تجمع ایذه تا نیمه های شب و آسیب زد به چند بانک خبر می دهد... شب گذشته شایعات بسیاری درباره تظاهرات ایذه به گوش می رسید.

بیشتر بخوانید: آشوب در ایلام .
بیشتر بخوانید: تلگرام دیگر وصل نمی شود .

بیشتر بخوانید: در تجمعات یکشنبه چه خبر بود؟ 
نماینده مردم ایذه و باغ ملک در مجلس از کشته شدن 2 نفر در این شهرستان خبر داد. هدایت الله خادمی با اعلام این خبر اظهار داشت: مردم شهرستان ایذه نیز مانند برخی از شهرهای دیگر ایران در اعتراض به مشکلات اقتصادی دست به تجمع زدند که متاسفانه منجر به کشته شدن 2 نفر و مجروح شدن تعدادی در این شهرستان شد.
وی ادامه داد: متاسفانه سال‌هاست که ما با مشکل وجود سلاح سرد و گرم در دست مردم این منطقه مواجه هستیم که بعضا باعث بروز برخی مشکلات شده است.بارها از دولت و مسئولان خواسته‌ایم که نسبت به این مساله ورود جدی داشته باشند.
نماینده ایذه گفت: اینکه تیراندازی در روز گذشته از جانب تجمع کنندگان بوده یا نیروی انتظامی، هنوز اطلاعی ندارم و این مساله در حال بررسی است.
خادمی افزود: مردم این شهرستان در ادامه اعتراضات خود شیشه تعدادی از بانک‌های این شهرستان را شکسته و تجمع را تا نیمه‌های شب ادامه دادند به طوری که منجر به اختلال در امنیت سایر شهروندان شد از این رو نیروی انتظامی برای برقراری نظم و آرامش وارد عمل شد.
خادمی گفت : ماموران نیروی انتظامی در حین جستجو در برخی از منازل دستگیرشدگان مواد منفجره کشف و ضبط کردند که جای تامل دارد.
خادمی با اشاره به مشکلات مردم منطقه ایذه گفت: مردم شهرستان ایذه با جمعیت 220 هزار نفری دچار مشکلات اشتغال، امکانات تفریحی و رفاهی هستند. با وجودی که این شهرستان دروازه ورود رود کارون به استان خوزستان است ولی از داشتن آب شرب محروم است. متاسفانه مسئولان دولتی و استانی کوچکترین توجهی به مشکلات این منطقه ندارند.
وی اظهار داشت: شهرستان ایذه به لحاظ آب و هوایی و زمین کشاورزی بهترین شرایط را برای کشارورزی و باغداری داراست ولی متاسفانه آبی در اختیار این مردم نیست که بتوانند به امور کشاورزی بپردازند.
خادمی تصریح کرد: شهرستان ایذه و 1200 روستای آن بالای 70 درصد به روحانی رای داده‌اند و از دولت و نظام انتظار برآورده شدن خواسته‌های‌شان را دارند و امیدواریم دولت نگاهی به محرومیت این منطقه داشته باشد تا شاهد اتفاقاتی مانند چند روز اخیر نباشیم.
وی در پایان گفت:‌ خواسته من از جوانان شهرستان ایذه این است که با صبر و شکیبابی رفتار کرده و از شعارهای هنجارشکنانه بپرهیزند و از دولت نیز خواهشمندیم به خواسته مردم منطقه نگاهی ویژه‌ داشته باشد.
زخمی شدن تعدادی از ماموران ناجا 
جلال میرزایی درگفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره تجمعات روز گذشته ایلام گفت: اجتماع مردم در مقابل فرمانداری ایلام به صورت مسالمت آمیز بوده اما در میان تجمع کنندگان شخصی که کارمند یکی از نهادهای دولتی بود، اقدام به توهین به مردم حاضر در خیابان می‌کند و این عامل محرکی برای شروع تحصن و اعتراضات خشونت آمیز تجمع‌کنندگان می‌شود.
نماینده مردم ایلام در مجلس دامه داد: معترضان به چند بانک و یک موسسه آسیب زدند اما در نهایت با مداخله نیروی انتظامی ناآرامی‌ها به پایان می‌رسد و فقط چند نفر از ماموران نیروهای انتظامی به صورت سطحی زخمی شدند.
عضو فراکسیون امید درباره اظهارات شب گذشته رییس‌جمهور در جلسه هیات دولت درباره رسانه ملی مبنی بر اینکه همه اقشار و جناح‌ها باید احساس کنند که صداوسیما متعلق به خودشان است و بتوانند نظرات‌شان را بیان کنند، اظهارکرد:‌ رسانه ملی باید در طول سال‌های اخیر نقطه‌نظرها و صداهای مردم را انعکاس می‌داد. معتقدم نقش و تاثیرگذاری رسانه ملی، آنی نیست بلکه باید همواره بتواند مطالبات مردم را مطرح و به گوش مسئولان برساند نه اینکه با آرام جلوه دادن اوضاع مردم، در وظیفه خود ضعیف عمل کند.
وی در پایان گفت: در چند سال گذشته برخی جریانات در سرخوردگی مردم نقش داشته‌اند و هم سعی کرده‌اند با تخریب دولت و اقدامات دستگاه های دولتی مردم را از انتخاب خود ناامید کنند از این رو باید هوشیار باشیم تا فریب آنها را نخوریم.
کد N1810107

وبگردی