علت فیلتر تلگرام و اینستاگرام | فیلتر موقت با دستور «سطوح عالی امنیتی»

فیلتر تلگرام, تلگرام, اینستاگرام, فیلتر اینستاگرام, تلگرام فیلتر شد, اینستاگرام فیلتر شد, جزئیات فیلتر تلگرام, علت فیلتر تلگرام, علت فیلتر اینستاگرام, چرا تلگرام فیلتر شد, دلیل فیلتر تلگرام, تجمع, تظاهرات, تظاهرات در تهران, تجمع در تهران,

فیلتر تلگرام و اینستاگرام | از ساعتی پیش دسترسی به تلگرام و اینستاگرام در ایران محدود شد. یک منبع آگاه علت فیلتر شده تلگرام و اینستاگرام را دستور سطوح عالی امنیتی اعلام کرده است. گفته می شود فیلتر تلگرام و اینستاگرام موقتی است. شهرهای مختلف ایران از پنج شنبه شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی بودند... جزئیات خبر را در ادامه بخوانید.

درحالی نسخه تلفن همراه تلگرام و اینستاگرام از دسترس خارج شده که کاربرانی با استفاده از فیلترشکن از این دو نرم‌افزار استفاده می‌کنند.
به نظر می‌رسد از ساعتی پیش دسترسی به نسخه تلفن همراه تلگرام و اینستاگرام تنها از طریق فیلترشکن امکان‌پذیر شده و اینترنت خطوط همراه اول و ایرانسل دسترسی به این دو نرم‌افزار زا ناممکن کرده است. این در حالی است که نسخه دستکتاپ تلگرام همچنان فعال است.
از دقایقی قبل کاربران نسخه تلفن همراه تلگرام و اینستاگرام با مشکلاتی برای دسترسی به این دو نرم افزار مواجه شده اند.
این اختلال در برخی نقاط مشاهده می‌شود و از اختلال در نسخه دسکتاپ تلگرام هیچ گزارشی دریافت نشده است. گفتنی است که هنوز مدیرعامل تلگرام نسبت به این اختلال هیچ واکنشی نشان نداده است و به همین دلیل هم منشأ این اختلال مشخص نیست.
یک منبع آگاه: با تصمیم سطوح عالی امنیتی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به طور موقت محدود می‌شود./ صداو سیما
کد N1809812