پنج روایت از تجمع در تهران +عکس | ناآرامی در تهران به روایت اصولگرایان و اصلاح طلبان

تظاهرات, تهران, عکس تجمع تهران, تظاهرات تهران, تظاهرات امشب, تظاهرات در تهران, تظاهرات دیشب تهران, تجمع تهران, تجمع در تهران, تجمع تهران, تجمع دانشگاه تهران, تجمعات دانشگاه تهران, تجمع امشب تهران, عکس تجمع امشب تهران, عکس اعتراض تهران, تجمع دیشب تهران, تهران دیشب, اغتراضات تهران, تظاهرات دیشب, تجمع دیروز, تجمع دیروز تهران, اعتراضات دیروز تهران, اعتراضات دیشب تهران, تجمع دیروز تهران, تجمع دیروز تهران عکس, عکس تجمع دیروز, واکنش به تجمع, عکس تجمع در تهران,

پنج روایت از تجمعات تهران | دیروز خیابان انقلاب تهران و برخی خیابان های اطراف آن شاهد درگیری هایی بودند که پس از غروب آفتاب در برخی موارد به اغتشاش و ناآرامی انجامید. رسانه های مختلف هرکدام از منظر خود سعی کردند اتفاقات دیروز تهران را روایت کنند. روایت رسانه های اصولگرا و اصلاح طلب از تجمع در تهران را در ادامه بخوانید...

بیشتر بخوانید: اعتراضات دیروز و دیشب .
بیشتر بخوانید: تجمع تهران به اغتشاش کشیده شد .
بیشتر بخوانید: تجمع دیروز در کدام شهرها برگزار شد؟ 

تجمع تهران به روایت فارس


خبرگزاری فارس در گزارش خود از تجمع روز شنبه تهران نوشت: «در این تجمع به‌هیچ‌عنوان شعاری در اعتراض به گرانی سر داده نشد و شعارها بیشتر با مضامین سیاسی و ساختارشکنانه از جمله «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، «مرگ بر روسیه»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» و شعارهایی تند علیه مسئولان نظام است. 

همچنین کانال فارس‌پلاس متعلق به خبرگزاری فارس هم به نقل از یک شاهد عینی از وقایع روز گذشته تهران نوشت: «از حافظ تا آزادی اومدم. چند نکته‌ای که دیدم را خلاصه از همین‌جا توی خیابون می‌نویسم. طبیعی است که این مشاهدات من است و همه صحنه‌ها را ندیدم. از ساعت ۱۶ تا ۱۸. چندتا از رفقای طلبه اومدن که اگر مردم عادی معترض به وضعیت اقتصادی را دیدند، بروند و باهاشون صحبت کنند. همدردی کنند و امیدواری دهند؛ اما خبری نبود و دست خالی برگشتند. عمده کسانی که اومدن تماشاچی‌اند. حقا هم هیجان داره. هم حس کنجکاوی و هم تازگی. شاید کمی هم دلهره شیرین. معترضین در سه بخش اجتماع کردند. عده‌ای در دانشگاه تهران. کمتر از صد نفر داخل یک پاساژ مقابل دانشگاه و حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر نرسیده به یادگار امام. داخل پاساژ تعدادی دختر و پسر دست می‌زدند و شعار می‌دادند.  تعدادی از دختر و پسرا هم آن‌قدر هیجان‌زده بودند که روی پا نبودن. یه گوشه هم آتیش درست شد که فوری جمع و جورش کردند. نرسیده به یادگار جمعیت بیشتر بود. کل خیابان را به سمت غرب گرفته بودند و راه می‌رفتند. شعار نه غزه و نه لبنان مهم‌ترین شعارشون بود. سن و سال‌شون بین ۲۰ تا ۳۰ سال است. خیلی جوان‌اند. اصن ۸۸ را خیلی‌هاشون ندیدن که بخواد شبیه اون روزا باشن. برای همین خبری از شعارهای سنتی سبزها نیست. برخورد ناجا را خیلی خوب دیدم. با آرامش تماشا می‌کردن. به نظرم راه همین است. اجازه بدن اینا در یک‌حلقه بسته جمع شوند و شعار بدهند. الحق مردم عادی شاکی‌اند و اعتراضشون رو به حالت غرغر به زبون میارن. ترافیک عجیبی است. فکر کنم‌ می‌شد از قبل برای محدودیت عبور‌و‌مرور ماشین‌ها در این مسیرها چاره‌ای کنند». 
خبرگزاری فارس در‌عین‌حال درباره آنچه در مراکز شهر تهران رخ داد هم چنین گزارش داد: «تعداد محدودی از اغتشاش‌گران که به اسم معترض به خیابان انقلاب آمده بودند، لحظاتی قبل از مسیر خیابان انقلاب منتهی به میدان فردوسی دست به تخریب اموال عمومی زدند. این افراد با یورش به نرده‌های میان خیابان و ایستگاه اتوبوس اقدام به تخریب اینها کرده و با به‌آتش‌کشیدن سطل‌های زباله برای سایر شهروندان مزاحمت ایجاد کردند. این افراد نرده‌های میان خیابان را کنده و با سنگ به شیشه‌های ایستگاه بی‌آرتی حمله کردند».

تجمع در تهران به گزارش تسنیم


خبرگزاری تسنیم هم در گزارشی از آنچه در تهران رخ داده نوشت: «بعد از ظهر امروز (شنبه) گروهی مقابل سردر دانشگاه تهران در خیابان انقلاب تجمع کرده و شعارهایی سر دادند. این تجمع در ادامه اعتراضاتی انجام می‌شود که دو روز پیش در مشهد مقدس و در انتقاد به مسائل اقتصادی از جمله موضوع بدهی‌های مؤسسات اعتباری به مردم برگزار شد؛ با‌این‌حال تجمع امروز (شنبه) گروهی در تهران کاملا متفاوت از اعتراضات مشهد به‌نظر می‌رسد. تعداد افرادی که مقابل دانشگاه تهران تجمع کرده بودند نزدیک ١٠٠ نفر بود. با این‌حال هیچ‌کدام از شعارهای آنها ناظر به مسائل اقتصادی نیست. شعارهایی که سر داده شد، عمدتا مشابه به آنهایی است که در فتنه ٨٨ سر داده می‌شد».

روایت خبرگزاری مهر از تجمع در تهران


خبرگزاری مهر هم از ترافیک سنگین در خیابان‌های اطراف میدان انقلاب خبر داد و نوشت: «حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از افراد ضمن سردادن شعارهای ساختارشکنانه موجب مسدود‌شدن خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب شدند. عده‌ زیادی از مردم به‌دلیل ترافیک ایجاد‌شده و مسدود‌شدن خیابان‌ها در پیاده‌روها تماشاچی هستند».
بیشتر بخوانید: گاز اشک آور و ماشین آبپاش در تجمع تهران .
بیشتر بخوانید: در میدان انقلاب تهران چه خبر است؟
بیشتر بخوانید: ادامه تجمع مشهد در تهران، کرمانشاه و...

ایسنا از تجمع در تهران چه نوشت؟


خبرگزاری ایسنا هم در گزارشی از آنچه روز گذشته در نقاطی از تهران رخ داد، نوشت: «از ظهر امروز (شنبه) در نقاط مختلف بخش مرکزی تهران از جمله میدان انقلاب و چهارراه ولیعصر و دانشگاه تهران تجمعاتی برگزار شد و در برخی از آنها شعارهایی علیه مسئولان سر داده شد. از حدود ساعت ١٢:٣٠، حد‌فاصل میدان انقلاب تا در دانشگاه تهران تجمعاتی رخ داد که همزمان نیروهای انتظامی برای کنترل تجمع‌کنندگان در محل حاضر بودند. تجمع‌های پراکنده در پیاده‌روی مقابل دانشگاه تهران با تلاش نیروهای انتظامی برای پراکندن تجمع‌کنندگان همراه بود و تعداد زیادی از مغازه‌های کتابفروشی خیابان انقلاب در پی این تجمعات مجبور به بستن مغازه‌ها شدند یا در مقابل در مغازه با کرکره‌های نیمه‌بسته نظاره‌گر بودند. در داخل دانشگاه تهران نیز جمعی از دانشجویان اقدام به سر‌دادن شعارهایی علیه جناح‌های سیاسی و مسئولان کشور کردند. پس از ساعتی نیروی انتظامی تلاش کرد درِ دانشگاه تهران را به روی دانشجویانی که داخل دانشگاه هستند، ببندند که این اقدام با درگیری‌هایی همراه شد؛ اما سرانجام نیروی انتظامی موفق شد درِ دانشگاه تهران را به روی دانشجویان تجمع‌کننده ببندد.  همچنین از سویی دیگر از حدود ساعت ١٥:٣٠ جمعی دیگر از دانشجویان به جمع دانشجویان پشت در اصلی دانشگاه تهران اضافه شدند که با پرچم‌هایی در حمایت از مسئولان نظام و مقام معظم رهبری شعارهایی در حمایت از جایگاه ولایت فقیه سر دادند و تعداد زیادی از این دانشجویان بالای سردر دانشگاه پرچم‌های خود را برافراشتند و شعارهایی در مخالفت با شعارهای دیگر تجمع‌کنندگان سر دادند. از طرف دیگر از حدود ساعت چهار عصر تجمع‌هایی در حدفاصل چهارراه ولیعصر تا میدان انقلاب مشاهده شد و درحالی‌که تعدادی از تجمع‌کنندگان در خیابان دانشگاه اقدام به آتش‌زدن سطل آشغال و پرتاب سنگ می‌کردند، پلیس در تلاش بود تا کنترل اوضاع را در دست بگیرد و تجمع‌کنندگان را که اکثرا شعارهایی غیرمرتبط با مشکلات اقتصادی و عمدتا در ضدیت با ارکان نظام سر می‌دادند، متفرق کند. خیابان‌های منتهی به خیابان انقلاب در راستای تلاش پلیس برای پراکنده‌کردن تجمع‌کنندگان بسته شده بود که بعد از ساعتی باز شد».

 روایت ایلنا درباره تجمعات تهران


خبرگزاری ایلنا هم در گزارش خود از آنچه روز گذشته در تهران رخ داد، نوشت: « از ساعت‌های ابتدایی امروز (شنبه) عده‌ای در مقابل دانشگاه تهران و همچنین خیابان‌های منتهی به آن تجمعات پراکنده‌ای را به بهانه‌های مختلف از جمله مسائل اقتصادی و گرانی برگزار کردند. با افزایش تعداد تجمع‌کنندگان و سردادن شعارهایی خاص، به تعداد نیروهای امنیتی و پلیس نیز افزوده شد که این مسئله موجب شد مغازه‌های مقابل دانشگاه تهران ناچارا زودتر دست از کار بکشند و البته تعداد دیگری از فروشندگان با در‌های نیمه‌بسته، تعطیلی خود را اعلام کنند. این اتفاقات در حالی رخ داد که از ساعت ۱۳ بعدازظهر، تعدادی از دانشجویان در داخل دانشگاه تهران به سمت نرده‌های منتهی به خیابان انقلاب آمده و با سردادن شعارهایی موجب شدند وضعیت در دانشگاه تهران و همچنین خیابان‌های منتهی به آن حالت امنیتی‌ بیشتری به خود بگیرد».
کد N1809523