علم الهدی درباره تظاهرات مشهد: مردم می توانند مطالبات خود را از طریق تجمع بیان کنند، اما...

تظاهرات, مشهد, نظاهرات مشهد, تظاهرات در مشهد, تظاهرات دیروز مشهد, راهپیمایی مشهد, ماجرای تظاهرات در مشهد, تظاهرات دیروز, تجمع مشهد, تجمع در مشهد, تجمع مردم مشهد, تجمع مشهد, نه به گرانی, تظاهرات گرانی, اعتراض به گرانی, گرانی, اعتراض مشهد, اعتراض مردم مشهد, اعتراض در مشهد, تظاهرات نه به گرانی, تجمع نه به گرانی, علم الهدی, علم الهدی امام جمعه مشهد, واکنش علم الهدی به گرانی, امام جمعه مشهد, علم الهدی تظاهرات مشهد, واکنش علم الهدی به تظاهرات مشهد, واکنش علم الهدی به تجمع مشهد, تجمع

امام جمعه مشهد با اشاره به تظاهرات بی مجوز دیروز که در میدان شهدا مشهد راه افتاد، گفت: مردم می توانند به طور قانونی مشکلات خود را مطرح و از طریق تجمع، مطالبات به حق خود را بیان کنند. علم الهدی حضور معدودی افزاد هنجارشکن با شعارهای انحرافی را حضور پلیس و پایان دادن به این تجمع دانست و گفت: اگر دستگاههای امنیتی آشوبگران را به حال خود رها کنند دشمنان در رسانه های خود بیان خواهند کرد که نظام در مشهد پایگاه انقلابی خود را از دست داده است.

بیشتر بخوانید: علت شلیک گاز اشک آور در مشهد .
بیشتر بخوانید: واکنش امام جمعه مشهد به گرانی!
بیشتر بخوانید: تظاهرات مشهد .
بیشتر بخوانید: عکس: تظاهرات در مشهد .
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در تجمع روز پنجشنبه مشهد که از سوی مرجعی ناشناس به صورت غیرقانونی برنامه ریزی شده بود، عده ای از مطالبات مردم سوء استفاده کردند.
حجت الاسلام سید احمد علم الهدی در دیدار با تشکل های دانشجویی و فعالان فرهنگی شهرستان سبزوار افزود: مرجعی که از منظر مراجع نظامی و انتظامی ناشناخته است از مالباختگان موسسه های مالی و معترضان به مشکل گرانی دعوت به اجتماع کرد و حال آنکه برای این برنامه مجوزی صادر نشده بود.
وی اظهار کرد: برخی از مردم برای بیان مطالبات خود در آن جمع حضور یافتند اما به ناگاه در اجتماع چند صد نفری آنان، گروهی معدود که شمارشان از 50 نفر نمی گذشت شعارهای انحرافی و هنجارشکنانه 'فلسطین را رها کن و نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران' سر دادند.
علم الهدی گفت: در چنین شرایطی اگر دستگاههای امنیتی و انتظامی آشوبگران را به حال خود رها کنند دشمنان با انتشار فیلم و عکس در رسانه های خود بیان خواهند کرد که نظام جمهوری اسلامی در مشهد پایگاه انقلابی خود را از دست داده است.
وی اظهار کرد: البته مردم همواره می توانند به طور قانونی مشکلات خود را مطرح و از طریق تجمع، مطالبات به حق خود را بیان و به نتیجه برسانند همچنان که کارگران و دیگر گروههای صنفی بارها با این روش مشکلات خود را بیان و بر طرف کرده اند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در اتفاقات پنجشنبه مشهد، اشکال بر مردمی وارد است که برای بیان مطالبات به حق خود، دعوت مرجعی ناشناس را پذیرفته و به خیابان آمدند.
نگاهم در موسیقی بر مبنای فقه امام و رهبری است
علم الهدی با اشاره به موضوع موسیقی افزود: بنده مخالف موسیقی، فرهنگ و هنر نیستم و نگاهم در موسیقی بر مبنای فقه امام (ره) و رهبری است.
وی با بیان اینکه هنر پرورش دهنده احساس است، گفت: کنسرت، هنر و موسیقی نیست، ابتذال است.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: کنسرت ظلم به موسیقی است و اینکه یک خواننده بخواند و چند نوازنده بنوازند و پسران و دختران هیجانی شده و عربده کشی کنند و به دنبال آن فسادهای زیادی ایجاد شود، ابتذال است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در عرصه موسیقی به عنوان یک مبلغ و روحانی بیان حلال و حرام خدا و امر به معروف و نهی از منکر می کند، افزود: من با اینکه در حریم امام رضا (ع) ابتذال صورت بگیرد مخالفت می کنم.
حمایت از دولت وظیفه همگانی است
وی با بیان اینکه حمایت از دولت وظیفه همگان است، اظهار کرد: ما تابع نظام هستیم و حکم رئیس جمهوری علاوه بر رای مردم، از سوی ولی فقیه تنفیذ شده و مخالفت با حاکمیت دولت، مخالفت با ولایت فقیه است.
علم الهدی، بسیج را نهادی فراجناحی خواند و گفت: اینکه بسیج نباید به جریانی وابسته باشد به معنای بی تفاوتی بسیج نیست و بسیجیان در هر حرکت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که احساس خطر برای انقلاب پیش آید سینه سپر می کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی درباره اسلامی شدن دانشگاهها نیز گفت: این مساله با آییننامه و بخشنامه و قانون عملی نمی شود بلکه به دست دانشجویان و استادان ممکن می شود.
بیشتر بخوانید: علت تظاهرات در نیشابور، کاشمر و مشهد .
بیشتر بخوانید: تظاهرات گرانی یا تظاهرات سیاسی؟
کد N1808868