تشکیل جلسه با وزیر اقتصاد برای تعیین‌تکلیف وضعیت سپرده‌گذاران موسسات مالی / دیدار با وزرای خارجه و دفاع با محوریت بحث رژیم حقوقی دریای خزر

مجلس,محمدجواد ظريف,بهروز بنیادی,وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح

سخنگوی فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی به تشریح برخی مسائل مورد بررسی در نشست اخیر هیات رییسه این فراکسیون پرداخت و از تلاش برای برگزاری جلسه‌ای با وزیر اقتصاد به‌منظور پیگیری موضوع سپرده‌‌گذاران موسسات مالی و همچنین دیدار با وزرای خارجه و دفاع با محوریت بحث رژیم حقوقی دریای خزر خبر داد.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به برگزاری نشست بعدازظهر روز چهارشنبه اخیر هیات رییسه فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی اعلام کرد: نشست هیات رییسه فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی در روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه، به ریاست مصطفی کواکبیان برگزار شد و موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: دراین جلسه انتخاب بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی توسط ترامپ محکوم شد و بر ادامه مقاومت و حمایت از انتفاضه سوم فلسطین تاکید شد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم کاشمر در مجلس تاکید کرد: با توجه به عدم تعیین‌تکلیف بسیاری از سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری و اهمیت حل سریع‌تر  این مسئله برای حفظ انسجام ملی، مقرر شد نشست عمومی هرچه سریع‌تر با حضور اعضا فراکسیون با وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شود.

سخنگوی فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی یادآور شد: بحث رژیم حقوقی دریای خزر نیز مطرح و مقرر شد، دیداری با وزرای خارجه و دفاع برگزار شود که نمایندگان در جریان جزئیات بیشتر توافقات احتمالی قرار گیرند و از طرفی سهم ایران از این دریا مشخص شود و در ابعاد امنیتی نیز این مباحث حلاجی شود.

بنیادی در پایان تصریح کرد: همچنین تحرکات جنگ‌طلبانه مثلث عربستان امارات و رژیم صهیونیستی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و از همه دست‌اندرکاران سیاست خارجی کشور به‌دلیل موضع‌گیری‌های دقیق و حساب‌شده توام با هوشمندی تشکر به‌عمل آمد.

کد N1806419