پشتوانه مردمی مهم‌ترین اصل در پیروزی مستمر بر دشمنان است

سیاست داخلی,علی شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: پشتوانه مردمی و ارتباط مستمر مسئولان با مردم مهم‌ترین اصل در پیروزی مستمر بر دشمنان بوده و شاهد مثال روشن آن موفقیت نظام اسلامی در سرکوب تجزیه‌‌‌طلبان ضد انقلاب در کردستان است.

به گزارش ایلنا، امیر دریابان علی شمخانی بعد از ظهر امروز دوشنبه در دومین گردهمایی پیشکسوتان جهاد و شهادت استان کردستان که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، گفت: مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت یک تجمع مردمی و یادگار یاران جان برکف خمینی کبیر و خامنه‌‌ای عزیز است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس عرصه آزمونی بزرگ بود که هیچ کس به دلیل دین، مذهب، قومیت و طبقه اجتماعی یا تفکر سیاسی از حضور در آن منع نشد، اظهار داشت: بی‌‌توجهی به مطاع دنیا، خلوص و تلاش مستمر برای کسب فضیلت ایثارگری رمز توفیق رزمندگان اسلام در ناکام‌سازی دشمن بود. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: فرهنگ مقاومت و جهاد مسیر همواری را برای کسب معرفت، تجربه و لیاقت ارتقا از موقعیت یک رزمنده ساده به جایگاه یک فرمانده ارشد را پیش روی همگان قرار داد.

شمخانی یادآور شد: زمانی که حمایت همه‌‌جانبه از دشمنان حتی با واگذاری سلاح‌های شیمیایی و کشتارجمعی صورت می‌گرفت روحیه مقاومت و رقابت برای فداکاری و ایثار بود که دنیای کفر را در برابر سربازان خمینی زمین‌‌گیر کرد.

وی اضافه کرد: امروز فرهنگ بسیجی دستاورد بی‌‌بدیل دانشگاه دفاع مقدس بوده و نباید افراد تاثیرگذار در این عرصه ارزشمند آن به فراموشی سپرده شوند.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مسئولیت سنگین پیشکسوتان جهاد و شهادت در حمایت معنوی و مادی از هم‌‌رزمان خود تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم پیشکسوتی به دلیل مشکلات اقتصادی و مسائل سیاسی دچار آسیب شده و در پیچ و خم‌های زندگی روزمره دچار درد و رنج شود.

شمخانی با اشاره به تلاش وافر دست‌‌اندرکاران تشکیل مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت برای تداوم فعالیت این تشکل ارزشمند خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۷ نشست فصلی پیشکسوتان در تهران و ده‌ها جلسه مشابه در استان‌ها تشکیل گردیده که تاثیر قابل توجهی در انسجام شجره طیبه ایثارگران داشته است.

وی با بیان اینکه عرصه مبارزه، به دلیل تداوم دشمنی معاندان و دشمنان انقلاب اسلامی پایان‌‌ناپذیر است، ابراز داشت: پشتوانه مردمی و ارتباط مستمر مسئولان با مردم مهم‌ترین اصل در پیروزی مستمر بر دشمنان بوده و شاهد مثال روشن آن موفقیت نظام اسلامی در سرکوب تجزیه‌‌‌طلبان ضد انقلاب در کردستان است که قطعا بدون حمایت و پشتیبانی جامعه کردی امکان‌پذیر نبود. 

کد N1804737