«دستگیری ابوبکر بغدادی» تایید شد | آمریکایی ها با بغدادی چه کردند؟

بغدادی, ابوبکر بغدادی, دستگیری ابوبکر بغدادی, دستگیری ابوبکر البغدادی, ابوبکر البغدادی, البغدادی, دستگیری رهبر داعش, رهبر داعش, داعش, دستگیری داعش, ابوبکر البغدادی دستگیر شد, رهبر داعش رهبر داعش, بازداشت البغدادی, بازداشت ابوبکر البغدادی, بازداشت البغدادی, بازداشت ابوبکر بغدادی,

دستگیری ابوبکر بغدادی تایید شد | کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر دستگیری ابوبکر بغدادی را تایید کرد. گفته می شود نیروهای آمریکایی رهبر داعش را دستگیر و به پایگاه نظامی تی۲ منتقل کرده اند. دبیر مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به خبر دستگیری ابوبکر البغدادی، گفت: ما چنین اطلاعاتی در دست نداریم.

به گزارش آفتاب، نماینده کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر تایید کرد که رهبر گروه تروریستی داعش در بازداشت آمریکا است.
«هیثم ابوسعید» نماینده کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد در خاورمیانه اخبار منتشر شده درباره بازداشت «ابوبکر البغدادی» رهبر گروه تروریستی داعش توسط نیروهای آمریکایی را تایید کرد.
در بیانیه منتشر شده در این باره آمده است: «البغدادی در پایاه نظامی تی۲ نگهداری می‌شود و در تاریخ هجدهم آوریل سال جاری میلادی بازداشت شده است. عملیات بازداشت وی از سوی جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش و با حضور ۵۰ کماندوی آمریکایی و فرود آنها در محل اختفای البغدادی صورت گرفته است».
روزنامه ینی شفق ترکیه نیز اعلام کرده است که البغدادی از سوی نیروهای آمریکایی بازداشت شده است و به پایگاه نظامی آمریکا در سوریه منتقل شده است.
در همین حال کمیساریای کمیسیون بین المللی حقوق وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از واکنش به گزارش‌ها درباره بازداشت رهبر ارشد گروه تروریستی داعش در یکی از پایگاه‌های آمریکایی در سوریه خودداری کرد.
واکنش روسیه به خبر دستگیری البغدادی
دبیر مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد که مسکو هیچ‌گونه اطلاعاتی درمورد اقدام ارتش آمریکا در بازداشت ابوبکر بغدادی ندارد.
به گزارش روسیا الیوم، دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) در مصاحبه با خبرنگاران در واکنش به اخبار منتشر شده در رسانه‌های ترکیه‌ای مبنی بر بازداشت ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش توسط ارتش آمریکا گفت: نمی‌توانم در پی اخبار منتشر شده در رسانه‌های ترکیه‌ای درخصوص این مورد اظهارنظر کنم، نمی‌دانم که این رسانه‌ها در اخبار خود متکی به چه هستند، دست کم ما چنین اطلاعاتی در دست نداریم.
 ینی شفق ترکیه به نقل از منابع سوری اعلام کرد: ابوبکر بغدادی به دست آمریکایی‌ها افتاده و آمریکایی‌ها از طریق شهرک مرزی الکرامه او را به سوریه انتقال دادند و بغدادی اکنون در یک پایگاه نظامی آمریکایی در منطقه الرمیلان در استان حسکه سوریه است.
کد N1804660