حمایت ادامه‌دار اصلاح‌طلبان از روحانی /پشیمان نیستیم / از روحانی عبور نمی‌کنیم

ایلنا نوشت: وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: آدم عاقل از گفت‌وگو بین جریان‌های سیاسی ناراحت نمی‌شود اما رقیب همیشه به دنبال حذف طرف مقابل بوده و برای همین است که همیشه مردم مقابل آن‌ها ایستاده‌اند زیرا آنان از حذف و طرد خوششان نمی‌آید.

حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری درباره مطالبه‌گری حامیان رئیس‌جمهور (اصلاح طلبان) و همچین نقد مخرب دولت گفت: حتما ورای بعضی از انتقادات ممکن است انگیزه‌هایی وجود داشته باشد؛ اما می‌دانم آقای روحانی علاقمند هستند که جامعه به نحوی مطلبوب و خوبی اداره شود. تا جایی هم که اطلاع دارم ایشان از هر گونه نقد مثبت استقبال می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که عده‌ای هم در سال ۸۴ عبور از سید محمد خاتمی را کلید زدند‌‌ همان رفتاری که امروز با روحانی می‌شود و نتیجه‌اش حضور هشت ساله احمدی‌نژاد به عنوان رئیس جمهور در کشور شد این بار باید با این مقوله چگونه برخورد کرد، گفت: طی آن ساله‌ها یک عده محدودی این مسئله را بیان کردند، امروز هم همین طور است اما این دلیل نمی‌شود این را به کل جامعه تعمیم دهیم امروز یک عزم همگانی برای این مطلب نیست.

وزیر کشور دولت اصلاحات درباره گفت‌و‌گو بین جریان‌های سیاسی و سران آنان که این روز‌ها از سمت برخی از افراد در جبهه اصولگرایان مطرح می‌شود، گفت: گام برداشتن به این سمت که کنش‌گران سیاسی با یکدیگر گفت‌و‌گو کنند یک اصل عقلایی است؛ هیچ آدم عاقلی از اینکه جریان‌های سیاسی مختلف با یکدیگرتبادل نظر و گفت‌و‌گو کنند، نباید ناراحت شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تغییر رویکرد اصولگرایان و پیشنهاد آنان مبنی بر گفت‌و‌گو میان دو جریان سیاسی کشور به دلیل رفتارهای اخیر احمدی‌نژاد و یاران وی است، گفت: اصلا نمی‌دانیم که این جریان تغییر تاکتیک و رویکرد داده است یا خیر. یا پیشنهادات حرف یک نفر از آنان است یا حرف کل جبهه اصولگرایی. به‌شخصه خیلی امیدوار نیستم که این جریان آمادگی پذیرایی این اصل (گفت‌و‌گو) را داشته باشد. متاسفانه در تمام طول این مدت جریان مقابل روی حذف رقیب کار کردند و برای همین است که جامعه همیشه در برابر آنان موضع گرفته است، مردم از حذف و طرد خوششان نمی‌آید.

عضو فراکسیون امید مجلس:اصلاح طلبان از دولت دوازدهم حمایت می کنند

ایرنا نوشت: 

فرج الله رجبی عضو فراکسیون امید درباره پویش من پشیمانم که اخیرا به راه افتاده است، گفت: طبیعتا هم اکنون برای این که کسی پشیمان شود، بسیار زود است زیرا زمان زیادی از آغاز دولت دوازدهم نمی گذرد. اصلاح طلبان که مسائل و مشکلات کشوری را مطرح می کنند نقدها و دغدغه هایشان است و این به معنای پشیمانی نیست، ما این مسائل را می گوییم تا رییس دولت در جریان مسائل باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: اصلاح طلبان کماکان از دولت حمایت می کنند، ضمن این که دیدگاه خود را نیز پیگیری می کنند، ما حتی در لایحه بودجه سال 97 نیز نقدهای خود را به دولتمردان گفته و خواهیم گفت و در جهت منافع مردم گام بر می داریم.

رجبی تصریح کرد: ما از رییس جمهوری می خواهیم که توجه به اصلی ترین گروهی که حامی در انتخابات ریاست جمهوری بودند، داشته باشد، دوره دوم ریاست جمهوری کاملا متفاوت است. در دوره اول انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 اصلاح طلبان به عنوان نیروی کمکی به صحنه آمدند ولی در دوره دوم به عنوان نیروی اصلی به میدان آمدند.

محجوب: دلخوری بین اصلاح‌طلبان و روحانی قدیمی است
تسنیم نوشت:

علیرضا محجوب عضو فراکسیون امید مجلس دهم شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر دلسرد شدن از روحانی گفت: دلگیری‌هایی که میان اصلاح‌طلبان و روحانی ایجاد شده برای امروز نیست و گذشته هم این مسائل وجود داشته است اما اکنون زمان طرح این مباحث نیست. اگر هم اشخاصی کدورتی دارند، فرصت کمی برای کار باقی مانده و همه باید برای رفع مشکلات تلاش کنند.

وی در ادامه با تأیید اینکه اصلاح‌طلبان از دولت گلایه‌مندند گفت: هر یک از ما اصلاح‌طلبان با دولت مباحثی داریم اما بهتر است پیش خودمان بماند البته همه حق دارند انتقاد یا نقطه نظراتی نسبت به عملکرد دولت داشته باشند.

29214

کد N1804516