تغذیه در هوای آلوده | توصیه های طب سنتی در زمان آلودگی هوا

صبحانه, صبحانه آلودگی هوا, صبحانه هوای آلوده, صبحانه در هوای آلوده, صبحانه در آلودگی هوا, بهترین صبحانه, صبحانه کبد چرب, آلودگی هوا, هوای آلوده, تغذیه آلودگی هوا, طب سنتی, توصیه های طب سنتی, طب سنتی آلودگی هوا, آلودگی هوا طب سنتی, خوراکی هوای آلوده, بهترین خوراکی ها در هوای آلوده, تغذیه در هوای آلوده, تغذیه,

تغذیه در هوای آلوده | هوای آلوده تهران و اهواز تبریز و ارومیه و... این روزها برای مردم و به ویژه دانش آموزان مشکل ساز شده است. طب سنتی برای روزهای آلوده پیشنهادها و توصیه هایی دارد. تغذیه در زمان آلودگی هوا، نقش بسیار مهمی دارد. اگر شما هم ساکن شهرهای آلوده اید، قبل از پخت و پز این توصیه ها را بخوانید.

بیشتر بخوانید: فواید و خواص خوراکی های شب یلدا .
بیشتر بخوانید: خواص ضد پیری قارچ .
به گزارش آفتاب، علی حسینی متخصص طب سنتی، توصیه های طب سنتی در روزهای آلوده هوا را مصرف خوراکی و نوشیدنی هایی دانست که خاصیت خنثی‌کنندگی و آنتی اکسیدانی دارند.
وی افزود: به همین دلیل مصرف سبزیجات تازه مانند اسفناج، کلم، کاهو، کرفس، گوجه‌فرنگی، جوانه گندم، سیر، پیاز، تره، شوید، جعفری و میوه هایی مانند لیموشیرین، نارنگی، پرتقال، انار، انبه، سیب، طالبی و کیوی توصیه می شوند.
حسینی گفت: در روزهای آلوده هوا نیز بهتر است لبنیات ماست و شیر بیشتر مصرف شود.همچنین نان‌های سبوس‌دار مانند سنگک و جو یا آجیل مفید است چون جذب مواد سمی را کم می کنند.
این متخصص طب سنتی گفت: دمنوش‌ها نیز به دفع مواد سمی و مضر کمک می کنند دمنوش آویشن که از بروز مشکلات تنفسی جلوگیری می کند و دمنوش گل گاوزبان و سنبل‌الطیب نیز آرامش‌بخش بوده و از بروز گرفتگی عروق قلب و سکته پیشگیری می کند.
وی افزود: مصرف انجیر، شربت خاکشیر، آب زرشک و انار نیز با خاصیت ضد یبوست در دفع مواد سمی کمک می کند./فارس
کد N1804320