۱۰ دستگاه ملی در اجلاس اجرای حقوق شهروندی به مردم و رئیس جمهور گزارش می‌دهند

حقوقی قضایی,حقوق شهروندی

در اولین اجلاس سالانه اجرای حقوق شهروندی که روز سه شنبه ۲۸ آذرماه جاری برگزار می‌شود، ۱۰ دستگاه ملی و وزارتخانه از عملکرد خود دفاع می‌کنند.

به گزارش ایلنا، اولین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی که دو روز دیگر در تهران برگزار می‌شود، ۱۰ دستگاه ملی و وزارتخانه اقدامات خود را در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی، موانع اجرا و پیشنهادهایی برای بهتر شدن وضعیت حقوق شهروندان، در محضر رئیس جمهور و اقشار مختلف مردم گزارش می‌کنند.

طبق این گزارش، سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان حفاظت از محیط زیست، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به همراه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملکرد یکساله اخیر خود در زمینه اجرای منشور حقوق شهروندی را برای رئیس جمهور و سایر مدعوین در این همایش تشریح می‌کنند.

بر پایه این گزارش، حقوقدانان، پژوهشگران، استادان دانشگاه و سازمانهای مردم نهاد که به عنوان داور و ذی نفع در این اجلاس حضور دارند، درباره اجرای منشور حقوق شهروندی توسط دستگاه‌ها اعلام نظر می‌کنند. این در حالی است که گزارش مبسوط و پرجزئیات اجرای منشور حقوق شهروندی توسط این دستگاه‌ها به ریاست جمهوری تقدیم شده و در این اجلاس یک روزه، رئیس جمهور از دستگاه‌ها خواسته است عملکرد خود را در زمینه اجرای حقوق شهروندی با مصادیق عینی و ملموس برای مردم توضیح دهند.

کد N1804302