حریق گسترده در کارگاه ۱۰۰۰ متری در چهاردانگه

انتظامی حوادث,آتش سوزی

سخنگوی آتش نشانی از حریق در یک کارگاه هزارمتری چوب و مبل سازی در چهاردانگه خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ درباره جزییات این آتش‌سوزی گفت: ساعت ۰: ۲۳ بامداد یک مورد آتش‌سوزی در یک کارگاه مبل‌سازی در چهاردانگه به سامانه ۱۲۵ شهرداری تهران اطلاع داده شد.

او با بیان اینکه بلافاصله ایستگاه شماره ۱۲ به همراه چند تانکر آب به محل اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: این بخش در خارج از حوزه تحت پوشش شهرداری تهران است و نیروهای آتش‌نشانی به عنوان نیروی کمکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطر نشان کرد: محل حادثه سوله‌ای به وسعت هزارم‌تر مسقف که به عنوان کارگاه تولید و نگهداری مبل و میز و صندلی استفاده می‌شد. این کارگاه کاملا شعله ور به گونه‌ای که آتش‌‌نشانان وقتی به محل حادثه رسیدند آتش از زیر سقف‌ها به بیرون زده بود و آتش در حال سرایت به املاک دیگری که در مجاورت آن قرارداشت بود.

ملکی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان از چند طرف عملیات خود را به سرعت آغاز کردند و موفق شدند آتش را تحت کنترل خود درآورند. در اثر شدت حرارت و آتش‌سوزی سقف‌ها تخریب شده بود و آتش‌نشانان نیز در برخی از بخش‌ها مجبور به شکاف دیوار‌ها شدند تا بتوانند به شعله‌ها و کانون آتش‌سوزی دسترسی پیدا کنند.

او تصریح کرد: با عملیات به موقع و خوب همه آتش‌نشانان از گسترش و سرایت آتش جلوگیری شد و خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت اما خسارات مالی زیادی بر جای مانده بود. در ساعت ۲: ۱۰ بامداد آتش نشانان تهران بعد از خاموش شدن اتش محل را براز لکه گیری و بررسی علت آتش سوزی تحویل آتش‌نشانان چهاردانگه دادند.

کد N1803968