تاریخ کریسمس | کریسمس با سال نو میلادی فرق دارد؟ | کریسمس 2018 کی هست؟

کریسمس, تاریخ کریسمس, درخت کریسمس, عکس کریسمس, کریسمس 2018, کریسمس کی هست, پروفایل کریسمس, کریسمس چیست, عکس پروفایل کریسمس, کریسمس 2018 کی هست, تاریخ کریسمس 2018, عکس کریسمس 2018, درباره کریسمس, در مورد کریسمس, سال نو میلادی, تاریخ سال نو میلادی, فرق کریسمس با سال نو, کریسمس با سال نو میلادی فرق دارد,

تاریخ کریسمس 2018 | کریسمس چه روزی است؟! | کریسمس روز میلاد مسیح است. خیلی ها کریسمس را با سال نو میلادی اشتباه می گیرند! تاریخ کریسمس امسال مثل هر سال، 25 دسامبر است، یعنی چهارم دی ماه. سال نو میلادی اما یک هفته بعد از کریسمس شروع می شود، اول ژانویه، که می شود 11 دی 96.

بیشتر بخوانید: نمادهای کریسمس .
بیشتر بخوانید: کریسمس در کشورهای مختلف .
به گزارش آفتاب، جشن کریسمس برای مسیحیان مانند جشن نوروز برای ایرانیان است. این روز هم به مانند نوروز ایرانیان آداب و رسوم خاص خود و همینطور زمان خاصی دارد که آسمونی در این مقاله به این موضوع می پردازد که کریسمس در چه ماهی است و چه رسم و رسوماتی دارد. با ما همراه باشید
کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز مسیح برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرند.
تاریخ کریسمس 
کریسمس چندم دیماه است؟: کریسمس ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷ یا ۴ دی ۱۳۹۶ (۶ ربیع االثانی ۱۴۳۹) است، روزی که حضرت مسیح به دنیا آمد واین روز به وسیله مسیحیان جشن گرفته می شود. پس شب کریسمس مطابق با ۲۴ دسامبر است .
http://www.aftabir.com
کد N1803936