بدخوابی نشانه چیست؟ | عوارض بدخوابی | بیماری هایی که بدخواب ها می گیرند!

خواب, بدخوابی, علل بدخوابی, نشانه بدخوابی, دندان قروچه نشانه چیست, بدخوابی نشانه چیست, درمان بدخوابی, بدخواب شدن, عوارض بدخوابی, بی خوابی, بیماری بدخواب ها, بیماری هایی که بدخواب ها می گیرند, عواقب بدخوابی,

بدخوابی نشانه کدام بیماری است؟ | بدخوابی نشانه بیماری است، عوارض بدخوابی را تنها خواب آلودکی صبح فردا فرض نکنید، بدخوابی در درازمدت عوارض خطرناک تری دارد؛ اگر در خواب راه می روید، اگر دندان قروچه می کنید، یا اگر در خواب حرف می زنید، باید حواستان به مغز و اعصاب محترمتان باشد! نکند بدخوابی تان نشانه آلزایمر باشد، یا پارکینسون یا از این قبیل بیماری ها!

بیتر بخوانید: علت و راه حل بی خوابی .
بیشتر بخوانید: چطور در خواب لاغر شویم؟!!
بیشتر بخوانید: چند راهکار برای رفع بی خوابی .
بدخوابی تنها سبب کاهش تمرکز و احساس خواب آلودگی در روز نیست و نشان از بیماری‌های خطرناک مغزی دارد.
کارشناسان هشدار می‌دهند برخی مشکل‌ها در زمان خواب مانند حرف زدن، راه رفتن، دندان قروچه کردن، جویدن زبان به وسیله دندان‌ها و ناآرامی در زمان خواب همگی می‌تواند نشان دهنده خطر ابتلا به بیماری هایی، چون آلزایمر و پارکینسون باشد.
یکی دیگر از مشکل‌هایی که در برخی افراد رواج دارد، اختلال حرکت سریع چشم درخواب (RBD) است و در افرادی به وجود می‌آید که دچار التهاب در ناحیه دوپامین مغز هستند و احتمال زیادی دارد که در آینده به پارکینسون و دمانس سلول‌های مغزی مبتلا شوند.
پژوهش‌ها نشان می‌دهند RBD، بر روی ۵ درصد از افراد اثر می‌گذارد و احتمال آسیب دیدن و مرگ سلول‌های مغزی تولید کننده دوپامین در آن‌ها وجود دارد.
آمار‌ها حاکی از این است که بین ۷ الی ۱۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به بیماری پارکینسون مبتلا هستند و تخمین زده می‌شود که مقدار مبتلایان در سال‌های آینده رشدی جهش وار داشته باشد.
جدیدترین یافته‌ها در زمینه ارتباط بین حالت‌های خواب و حرکت سریع چشم در زمان خواب با ایجاد التهاب مغزی به وسیله دانشمندان دانمارکی با تحقیق بر روی داوطلبان انجام شده است.
افراد مبتلا به RBD از مشکل خود آگاه نیستند و معمولاً توسط اعضای خانواده، همسر، بستگان و یا در زمان سفر و هنگام خواب مشکل آن‌ها شناسایی می‌شود. در زمان وقوع این اختلال عضله‌های بدن به وسیله مغز فلج می‌شوند و فرد پس از بیدار شدن معمولاً دچار درد‌های عضلانی می‌شود.
برای درمان اختلال RBD، تاکنون درمان قطعی یافت نشده است، اما کارشناسان به افراد مبتلا به این مشکل توصیه می‌کنند استرس و نگرانی‌های روزمره را در خود کنترل کنند، مصرف برخی دارو‌ها تحت نظارت پزشک متخصص برای تنظیم ساعت خواب و کاهش اضطراب نیز می‌تواند موثر باشد.
کارشناسان با بررسی بیماران مبتلا به پارکینسون دریافتند در بیشتر مبتلایان از سال‌ها قبل، علامت RBD در زمان خواب وجود داشته است، گروهی از محققان اعتقاد دارند RBD در اثر شکسته شدن پروتئین درسلول‌های مغزی رخ می‌دهد و به تدریج سبب نابودی و عملکرد اشتباه مغز می‌شود.
-راه رفتن، دندان قروچه و کابوس دیدن در زمان خواب؛ هشداری جدی از بیماری‌های مغز خطرناک۲-زمانی که بیماری‌های مغزی خودشان را در زمان خواب به شما نشان می‌دهند۳-قابل توجه آن‌ها که در زمان خواب راه می‌روند؛ ۴-نشانه‌هایی جدی از بیماری‌های مغزی که خودشان را هنگام خواب نشان می‌دهند۵-این بیماری‌های مغزی زمانی که خواب هستید فعال می‌شوند
کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از نتیجه‌های به دست آمده بتوانند در آینده راهکار‌های درمانی جدیدی برای کمک به مبتلایان و پیشگیری از ابتلا به این بیماری با کنترل علائم در زمان خواب پیدا کنند.
نتیجه این پژوهش‌ها در نشریه لنست علوم اعصاب (The Lancet Neurology) منتشر شده است.
منبع:Dailymail
کد N1803505