همکاری‌های سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی گسترش می‌یابد

سلامت و رفاه اجتماعی,وزارت بهداشت

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی به منظور گسترش همکاری‌ها در این حوزه دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، طاهر موهبتی که به همراه هیاتی وزیر بهداشت در سفر به کشور کره جنوبی همراهی می‌‌کند، در دیدار با همتای خود در کره جنوبی، ضمن تشریح کارکرد بیمه در نظام سلامت، نقش بیمه در تعادل عرضه و تقاضا را کلیدی دانست و در ادامه تجارب ایران در تحقق پوشش همگانی خدمات سلامت و همچنین نقش بیمه سلامت در طرح تحول سلامت ایران را تبیین کرد.  

بر پایه این گزارش، کیم سونگ تایک، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور همتای ایرانی در کشورش و استقبال از تداوم تعاملات فیمابین، به تشریح ساختار بیمه (NHIS) و سازمان رسیدگی و ارزیابی خدمات سلامت (HIRA) در نظام بهداشت و رفاه کره جنوبی پرداخت. 

سونگ تایک با اشاره به اصلاحات اساسی در  تجمیع صندوق‌‌های متعدد بیمه‌‌ای و زیرساخت‌های الکترونیکی گفت: این دو موضوع باعث تحول بزرگ در جهت توسعه رفاه عمومی و کاهش هزینه‌های درمانی کشور کره جنوبی شده است. 

 طاهر موهبتی و هیات اعزامی از وزارت بهداشت، از مرکز دیتاسنتر و گردش فرآیندهای کاری در ساختمان اصلی هیرا در شهر وون جو (Won ju) بازدید به عمل آورده و در دو کارگاه هم‌اندیشی با همکاران بیمه سلامت کره جنوبی شرکت کردند.

همچنین در ادامه این بازدید سه روزه قرار است تفاهمنامه همکاری بین دو سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی منعقد شود.

کد N1803478