اعتراض یک نماینده اصولگرا به دولت: بودجه را بررسی نشده، پس بدهیم/دولت هر کاری دلش می‌خواهد می‌کند

مهر نوشت: نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه نسبت به لایحه بودجه ارائه شده نگرانی جدی داریم، گفت: دولت هر کاری که دلش می‌خواهد، می‌کند؛ پس بهتر است بودجه را بررسی نشده، به خودش بدهیم.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد با ارائه تذکر شفاهی به استناد بند ۱۱ ماده ۲۴ آئین‌نامه داخلی مجلس و با تأکید بر لزوم رعایت شأن مجلس شورای اسلامی گفت: امروز قوانین متعددی داریم که مصوب می‌شود و به انبار قوانینی می‌رود که دولت بنای اجرای آنها را ندارد.  باید تدبیر ویژه‌ای شود که این قوانین تفسیر به رأی نشود و به طور دقیق اجرا شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در لایحه بودجه امسال هم که ارائه شده، درآمدهای غیرواقعی پیش‌بینی شده و در نتیجه شرایطی فراهم شده است که دستگاه‌ها اعتبارات را به صورت گلوبال و هر طور که دلشان می‌خواهد، مصرف کنند.

وی با بیان اینکه نسبت به این بودجه نگرانی جدی داریم، گفت: با این وضعیت بهتر است بودجه را بررسی نشده، امضا کنیم و به دولت بدهیم تا هر کاری دلش می‌خواهد، بکند؛ چرا که قوانین مصوب مجلس را اجرا نمی‌کند.

پژمانفر از هیأت رئیسه مجلس خواست تا این مسئله را بررسی کند و خاطرنشان کرد: موارد متعددی از عدم اجرای قوانین یا اجرای ناقص آنها و مشکلات بعدی که ایجاد کرده‌اند، وجود دارد که قابل طرح است.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به تذکر پژمانفر گفت: نکته‌ای که گفتید قابل تأمل است، ما نیز آن را در هیأت رئیسه مجلس پیگیری می‌کنیم.

2727

کد N1802802