گلنگ احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده به زمین زده می‌شود

سلامت,سید محمد هادی ایازی

همشهری آنلاین: معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: کلنگ احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور با حضور وزیر بهداشت به زمین زده می‌شود.

سيد محمد هادي ايازي با اشاره به آسیب‌های وارده به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: طی هماهنگی انجام‌شده توسط اداره کل خیرین و موسسات خیره سلامت از زمان وقوع زلزله تاکنون که یک ماه از آن می‌گذرد، تعداد زیادی از نیک‌اندیشان و فعالان اجتماعی، فرهنگی ، هنری و ورزشی برای بازسازی زیرساخت‌های بهداشت و درمان اعلام آمادگی کردند.
وي افزود: پیش از این نیز تعداد 56 کانکس به عنوان خانه بهداشت سیار مناطق زلزله‌زده از سوی خیران سلامت در قالب موسسات و اشخاص به استان کرمانشاه ارسال شده و آغاز به کار کرده است.

  • احداث 62 خانه بهداشت و 22 مرکز جامع سلامت

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به آغاز احداث 62 خانه بهداشت، 22 مرکز جامع سلامت و بخش‌هایی از بیمارستان‌های تخریب شده گفت: این مراسم با حضور وزیر بهداشت و باحضور بیش از ۶۰ نفر از خیران، هنرمندان و ورزشکاران فعال در قالب پویش کمک‌رسانی به زلزله زدگان غرب کشور برگزار می‌شود.

این برنامه با عنوان یاوران سلامت توسط خیرین، قهرمانان المپیک و هنرمندان به صورت یک روزه تدارک دیده شده است و یاوران سلامت با حضور در روستاهای مناطق زلزله زده، در این امر خیر مشارکت می‌کنند.در پایان نیز تفاهم‌نامه ساخت 62 خانه بهداشت، 22 مرکز جامع سلامت و 3 فاز بیمارستان توسط خیران، قهرمانان المپیک ، هنرمندان و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با نظارت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به امضا خواهد رسید.