زلزله دیروز؛ آخرین اخبار | زلزله 6 ریشتری کرمانشاه و کردستان | مردم از ترس زلزله، دیشب در خیابان ماندند

زلزله, زلزله دیشب, زلزله امروز, زلزله دیروز, زلزله دیروز کرمانشاه, زلزله دیشب کرمانشاه, اخبار زلزله, آخرین زلزله, آخرین اخبار زلزله, اخبار زلزله کرمانشاه, آخرین زلزله, زلزله اخیر, اخبار زلزله دیروز, تلفات زلزله, خسارات زلزله, مرکز زلزله, زلزله تهران, زلزله ایران, زلزله در ایران, زلزله های ایران, زلزله ازگله, زلزله اخیر کرمانشاه, زلزله مازندران, زلزله کرج, هشدار زلزله

زلزله دیروز؛ آخرین اخبار | زلزله 6 ریشتری عصر دیروز در نزدیکی ازگله وحشت مردم را در پی داشت. از ترس زلزله، دیشب برخی از مردم کرمانشاه در خیابان ها ماندند. زلزله دیروز، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان غربی و چند استان دیگر را لرزاند و موجب خروج مردم از خانه ها شد. آخرین اخبار و جزئیات زلزله دیروز کرمانشاه را در ادامه بخوانید...

بیشتر بخوانید: زلزله اخیر کرمانشاه .
بیشتر بخوانید: پس لرزه در قصرشیرین .
بیشتر بخوانید: اخبار زلزله در سایت آفتاب .
به گزارش آفتاب، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: بر اساس اطلاعاتی که از فرمانداران و بخشداران گرفتیم، زلزله 6 ریشتری هیچ خسارت جانی و مالی در مناطق مختلف استان نداشته است.
«رضا محمودیان» اظهار کرد: زلزله 6 ریشتری ساعتی پیش همه نوار مرزی کشور و از جمله کرمانشاه را لرزاند و حتی تا اردبیل و آذربایجان‌شرقی هم حس شد، اما کانون آن در حلبچه عراق بود.
وی ادامه داد: این زلزله تقریباً در همه شهرستان‌های استان کرمانشاه حس شد، اما بر اساس گزارشی که از بخشداران و فرمانداران دریافت کردیم، تاکنون تلفات مالی و جانی گزارش نشده است.
به گفته این مسئول، در هیچکدام از مناطق استان نیز قطعی آب، برق و گاز نداشتیم و شرایط عادی است.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه از مردم خواست خونسردی خود را حفظ کنند و در ادامه یادآور شد: اگر مردم به کمکی نیاز داشته باشند، نیروهای امدادی پای کار هستند.
زلزله دیروز در کردستان
به گزارش آفتاب، زلزله‌ دیروز استان کردستان و به ویژه سنندج را لرزاند و مردم این شهر پس از احساس زلزله به خیابان‌ها آمدند.
زلزله 6 ریشتر در «ازگله» روی داده است که به‌علت شدت آن، در شهرها و استان‌های هم‌جوار هم احساس شد.
هم‌چنین مردم شهرستان «ملکان» واقع در استان آذربایجان‌شرقی زمین‌لرزه‌ای را در ساعت پنج و چهل و هشت دقیقه عصر دیروز(دوشنبه 20 آذرماه) در منطقه احساس کردند.
این زلزله در اغلب شهرهای استان آذربایجان‌غربی از جمله میاندوآب، نقده، اورمیه و پیرانشهر هم احساس شده است.
اخبار آفتاب: HTTP://AFTABIR.COM/NEWS .
زلزله دیروز در منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی کرمانشاه
به گزارش آفتاب، فرماندار ثلاث‌باباجانی گفت: زلزله 6 ریشتری غروب دیروز(دوشنبه) خسارتی در این شهرستان نداشته است.
«علی‌اکبر اکبری» اظهار کرد: این زمین‌لرزه 6 ریشتری در داخل خاک عراق و 36 کیلومتری شهر ازگله رخ داد و بطور کامل در این شهرستان احساس شد.
وی افزود: خوشبختانه این زمین‌لرزه خسارت جانی نداشته و طبق اطلاعاتی اخذ شده خسارت مالی چندانی نیز نداشته است، البته این احتمال وجود دارد  این زمین‌لرزه به واحدهایی که در زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان خسارت دیدند، آسیب جدی‌تری وارد کرده باشد.
این زمین لرزه که ساعت 17 و 39 دقیقه امروز رخ داد، در اکثر شهرهای استان کرمانشاه احساس شد و موجب به خیابان آمدن مردم شد.
وضعیت در مناطق زلزله زده پس از زلزله دیروز
به گزارش آفتاب، پس از زلزله ۶ ریشتری حلبچه عراق و تکانه ۵.۶ ریشتری آن در کرمانشاه، زلزله ۲۱ آبان برای مردم تداعی شده و موجی از هراس و اضطراب اهالی مناطق زلزله زده را فرا گرفت. گزارش ها از پاوه، جوانرود. ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و شهر کرمانشاه حاکی از وحشت مردم و بیرون زدن آنها از خانه هاست. در حالی که مشخص شده لرزه دقایقی قبل چندان خطرناک نبوده اما مردم اصرار دارند جلوی پمپ بنزینها صف بکشند و باک خودروهای خود را پر کنند. استاندار کرمانشاه، بخشدار ازگله و فرماندار ثلاث باباجانی متفق القول هستند که خسارت جانی وجود ندارد و خسارت مالی نیز گزارش نشده است. برخی از بومیان منطقه در پاوه و ازگله از خسارت به برخی خانه های روستایی خبر داده اند.
آخرین آمار قربانیان زلزله ماه گذشته کرمانشاه
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد با شناسایی 41 جسد دیگر، تعداد قربانیان زلزله کرمانشاه به 620 نفر رسید. 41 جسد شناسایی شده همگی مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است و در این بین 40 نفر براساس لیست دانشگاه علوم پزشکی و یک مورد نیز توسط کمیته تجسس شناسایی شده است./


HTTP://AFTABIR.COMکد N1802112