پوتین وارد قاهره شد

بین الملل,روسیه,سوریه,مصر

رئیس جمهور روسیه برای دیدار و گفت‌وگو با همتای مصری خود وارد قاهره شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «ولادیمر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه امروز –دوشنبه- پس از سفر غیرمنتظره به سوریه وارد قاهره پایتخت مصر شد و مورد استقبال «عبدالفتاح سیسی» رئیس جمهور مصر قرار گرفت.

پوتین پیش از مصر در سفری از پیش اعلام نشده به پایگاه نظامی روسیه در حمیمیم سوریه سفر کرد و با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

روزنامه های مصر اعلام کردند که در سفر پوتین به مصر قرار است توافق حکومت مصر و شرکت روس اتم روسیه برای ساخت نیروگاه هسته ای تولید برق در مصر نهایی شود.

کرملین پنجشنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که سفر پوتین به مصر با هدف بررسی روابط دوجانبه و رایزنی درباره تحولات و مسائل منطقه خاورمیانه صورت می‌گیرد.  

در این بیانیه آمده است که پوتین در این سفر با رئیس‌جمهوری مصر گفت‌وگو خواهد کرد و دو طرف روابط دوجانبه و تجارت و همچنین مسائل خاورمیانه را بررسی خواهند کرد.

 دفتر ریاست‌جمهوری مصر نیز با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که پوتین و السیسی چندین جلسه بحث و بررسی برگزار خواهند کرد و درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دوجانبه در مسائل مختلف سیاسی، تجاری، اقتصادی، انرژی و پرونده‌های منطقه‌ای رایزنی خواهند کرد.

کد N1801966