سفیر شدن کی روش +عکس | قرارداد چند میلیاردی؛ پشت پرده بیلبورد «مربی سفیر شد»

کی روش, سفیر شدن کی روش, کی روش سفیر می شود, مربی سفیر می شود, مربی سفیر شد, کی روش سفیر چیست, ماجرای مربی سفیر می شود, ماجرای سفیر شدن کی روش, قرارداد کی روش, بانک سرمایه, بیلبورد کی روش, بیلبورد مربی سفیر می شود, عکس کی روش سفیر می شود, ماجرای مربی سفیر می شود چیست, مربی سفیر شد,

سفیر شدن کی روش | «مربی سفیر می شود»؛ این جمله را این روزها در جای جای تهران همراه با عکس کارلوس کی روش سرمربی محبوب تیم ملی فوتبال روی بیلبوردها می بینیم. اما واقعا کی روش سفیر چه چیزی شده است؟ اخبار پشت پرده از قرارداد چند میلیاردی سرمربی تیم ملی با یک بانک خصوصی برای «سفیر» شدن حکایت دارند...

بیشتر بخوانید: توصیه پزشکان برای خداحافظی اجباری کی روش؟
در روزهای منتهی به برگزاری قرعه‌کشی جام‌جهانی، بیلبوردهایی با تصویر سرمربی محبوب تیم‌ملی فوتبال ایران در اتوبان‌های تهران نصب شد. بیلبوردهایی با جمله عجیب «مربی سفیر شد» که همچنان در سطح شهر وجود دارد، آن هم درست در روزهایی که کارلوس کی‌روش به‌دلیل مشخص شدن حریفان ایران در جام‌جهانی، چهره‌ای ویژه تلقی می‌شود، توجهات زیادی را به خود معطوف کرد. قطعا رمزگشایی از ماجرای این بیلبوردها می‌تواند جذابیت زیادی برای اهالی فوتبال داشته باشد.
سرگیجه درباره بیلبورد کی‌روش
کارلوس کی‌روش این روزها تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سلبریتی‌ها در ورزش ایران شده است و جای تعجب ندارد اگر سرمایه‌گذارهای متمول ایرانی برای تبلیغات از شهرت و محبوبیت او استفاده کنند. درست در روزهای حساس قرعه‌کشی جام‌جهانی ٢٠١٨ روسیه که تا حدود زیادی سرنوشت تیم‌ملی ایران را در بزرگترین تورنمنت فوتبالی دنیا مشخص می‌کرد، بیلبوردهایی با تصویر کی‌روش در اتوبان‌های پرتردد تهران نصب شد. در این بیلبوردها تصویر خندان کی‌روش در کنار جمله «مربی سفیر شد» به چشم می‌آمد که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. این بیلبوردها مشخص نبود متعلق به کدام سازمان یا نهاد است. برخی از رسانه‌ها این‌طور گمانه‌زنی کردند که شهرداری تهران برای تقدیر از کی‌روش به دلیل نتایج خوب تیم‌ملی این بیلبوردها را در سطح شهر نصب کرده است. احتمال‌های دیگری هم در این‌باره مطرح شد و صحبت از حضور کی‌روش در یک کار فرهنگی به میان آمد. برخی هم با استناد به برخورد کی‌روش و سلبریتی پرطرفدار سینما محمدرضا گلزار، از احتمال حضور سرمربی تیم‌ملی و گلزار برای تبلیغ یک پروژه خبر دادند. البته هیچ‌کدام از این احتمال‌ها درست نبود و پیگیری ماجرا، همکاری کی‌روش با یکی از بانک‌های داخلی را می‌رساند.
مربی فوتبال سفیر بانک شد
همکاری با یکی از بانک‌های خصوصی به‌عنوان سفیر، نخستین کار تبلیغاتی کارلوس کی‌روش در طول حضورش در ایران است. او پیش از این وقتی در انگلیس، اسپانیا و آفریقای جنوبی مشغول بود، درگیر پروژه‌های تبلیغاتی نمی‌شد، اما در هفتمین‌سال حضورش در ایران پیشنهاد یک بانک خصوصی را برای همکاری و تبلیغات پذیرفته است. آنچه در همکاری کی‌روش با بانک سامان، جالب به نظر می‌رسد انتخاب سرمربی تیم‌ملی به‌عنوان سفیر بین‌المللی این بانک است. درواقع قرار نیست کی‌روش در ایران مردم را برای استفاده از خدمات بانکی این مجموعه ترغیب کند بلکه برای دستیابی به اهداف دیگری از طرف این مجموعه انتخاب شده است. کی‌روش به‌نوبه خود، فردی مشهور با وجاهت بین‌المللی است و به دلیل پروژه‌های خیریه و برنامه‌هایی که برای حفظ محیط‌ زیست دارد، از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار شده است. موفقیت‌های او با تیم‌ملی فوتبال هم مزید بر علت شد تا مجموعه اقتصادی سامان این انتخاب هوشمندانه را داشته باشد و مرد پرتغالی را به‌عنوان سفیر خود در دنیا انتخاب کند. درواقع کارلوس کی‌روش قرار نیست کاری تبلیغاتی برای این مجموعه اقتصادی انجام دهد. او به‌عنوان حامی این برند در همایش‌های داخلی و خارجی شرکت خواهد کرد تا معرفی معتبر برای آن باشد. سرمربی تیم‌ملی هفته گذشته هم به مدیران درجه یک و پرسنل بانک مذکور معرفی شد تا این همکاری شکل جدی‌تری به خود بگیرد. او قرار است طی ماه‌های آینده میهمان ویژه افتتاح نمایندگی این بانک در ایتالیا باشد.
قرارداد میلیاردی یا میلیونی؟
بانک سامان در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری ویژه‌ای روی والیبال انجام داد و اسپانسر تیم‌ملی این رشته شد. این پروژه موفقیت‌آمیز باعث شد مدیران این بانک خصوصی باز هم برای تبلیغات به سراغ ورزش بروند. این مجموعه ظاهرا قراردادی یک‌ساله با کارلوس کی‌روش امضا کرده و آن‌طور که از شنیده‌ها برمی‌آید، مبلغی کلان بابت این پروژه اختصاص داده است. یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «شهروند» در مجموعه این بانک از رقمی میلیاردی برای راضی کردن کی‌روش بابت حضور در این تبلیغات خبر می‌دهد. گفته می‌شود مبلغ دریافتی سرمربی پرتغالی از بانک سامان چیزی بالغ بر چند‌میلیارد تومان است که تعجب‌آور هم نیست. این روزها سوپراستارهای سینما و حتی فوتبال با ارقامی نجومی پروژه‌های تبلیغاتی را می‌پذیرند و قطعا کسی با وجاهت و شهرت کی‌روش در دنیا، بعید نیست که از چنین پروژه‌ای که فقط به تبلیغات منتهی نمی‌شود، درآمدی میلیاردی داشته باشد. این‌که کی‌روش سفیر یک بانک خصوصی در ایران باشد و در همایش‌های خارج از کشور به‌عنوان حامی این برند، حضور پیدا کند، تفاوت زیادی با تبلیغ خمیر دندان یا ماست دارد؛ پس بدیهی است که رقم دریافتی او مبلغی کلان باشد. البته یکی از مسئولان روابط عمومی بانک سامان که زیاد علاقه‌ای به بازکردن مفاد قرارداد نداشت، با تکذیب قرارداد میلیاردی کی‌روش از پرداخت مبلغی ناچیز در اندازه صد یا دویست‌میلیون تومان خبر داد.
بی‌خبری فدراسیون فوتبال
در این شرایط برای خیلی‌ها جذاب است که بدانند آیا فدراسیون از این موضوع خبر دارد یا خیر. وقتی با کمیته روابط عمومی فدراسیون برای کسب اطلاعات بیشتر تماس گرفتیم، متوجه شدیم اعضای این کمیته نه‌تنها از سفیر شدن کی‌روش برای یک بانک ایرانی بی‌خبر هستند بلکه برخی افراد ادعا کردند که این بیلبوردها را ندیده‌اند. قطعا فدراسیون فوتبال به‌عنوان مجموعه‌ای که کی‌روش تحت‌ استخدام آن قرار دارد باید در جریان فعالیت‌های این مربی در ایران باشد اما ظاهرا اهالی فدراسیون هیچ اطلاعی در این زمینه ندارند. البته شاید مسئولان رده‌بالای فدراسیون مانند مهدی تاج و محمدرضا ساکت از این امر باخبر باشند.

کد N1801677