پزشکیان: فکر می‌کنند با قلدری می‌توان مردم را جذب کرد/سلحشوری:نباید بیش از این برای حصر هزینه بدهیم

ایسنا نوشت: مسعود پزشکیان گفت: فتنه جایی بود که وعده‌ها و شعارهایی که در انقلاب می‌گفتیم و به مردم تاکید می‌کردیم که فراهم می‌شود کم کم رو به فراموشی گذاشته شد.

مسعود پزشکیان در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در دانشگاه امیرکبیر و به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده پلی تکنیک برگزار شد، گفت: فتنه جایی بود که وعده‌ها و شعارهایی که در انقلاب می‌گفتیم و به مردم تاکید می‌کردیم که فراهم می‌شود کم کم رو به فراموشی گذاشته شد. چه بخواهیم چه نخواهیم شما روزی خواهید آمد و مملکت را اداره خواهید کرد. آیا شما همان گونه که امروز می‌گویید به حرفهایتان پایدار می مانید؟

نائب رئیس مجلس افزود: مملکت را درست کردن کار ساده ای نیست، اینکه بیرون گود بشینیم و بگوییم لنگش کن ساده است، اما هنر این است که در گود باشی و جا نزنی. ما در رشته پزشکی که رشته ماست دعوا سر پول است و این وحشتناک است.

پزشکیان تاکید کرد: زمان به سرعت می‌گذرد و ما به سرعت کنار می‌رویم و شما جای ما را می‌گیرید. من به عنوان آدمی که از پنجره علم و دانشگاه به موضوعات نگاه می کنیم می گویم که هیچ مشکلی نیست که از نظر علمی حل نشود، پس چرا نتوانستیم مشکلات را حل کنیم؟ چون بلد نبودیم. آن آقای بیسوادی که می‌رود پشت تریبون و اصلا نمی‌داند که چه باید بگوید و چگونه، فقط حرف می‌زند و فکر می‌کند اگر با قلدری رفتار کند می‌تواند مردم را هم جذب کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: من زمانی که از دولت اصلاحات بیرون آمدم و به تبریز بازگشتم هیچ کس طالب همکاری من با خودش نبود، هرچه می‌گفتم می توانم کمکی کنم می گفتند تو را نمی‌خواهیم، از استاندار و فرماندار تا مسئولان دیگر و همین شد که من رفتم به تهران و به طبابت مشغول شدم.

پزشکیان در پایان گفت: ما امروز دعواهای الکی داریم و بیهوده به پای هم می‌پیچیم. امروز سخن گفتن از اینکه آمریکا عامل مشکلات ماست دیگر جایگاهی ندارد؛ ما باید بکوشیم که در جهت حل مشکلات گام برداریم.

پروانه سلحشوری:ستاره‌دار شدن دانشجویان قابل قبول نیست

پروانه سلحشوری نیز در همین مراسم  با بیان این‌که «موضوع ستاره‌دار شدن دانشجویان قابل قبول نیست»، گفت: من چند روز پیش با دانشجویی صحبت می‌کردم که می‌گفت من حتی سیاسی نبوده‌ام و مرا ستاره‌دار کرده‌اند، توجه کنید که برای ستاره کردن دانشجویان در دوره‌ای، حتی دانشجویی که سیاسی هم نبوده است، را نیز ستاره‌دار کرده‌اند.

نماینده مردم تهران افزود: ما داریم از دانشگاه کیفی به سوی دانشگاه کمی حرکت می‌کنیم، دانشگاهی که افزایشش به گونه‌ای بوده است که مدرک جای علم را می‌گیرد و دانشگاه به جای این‌که راه کیفیت را پیش بگیرد راه کمیت را پی می‌گیرد.

وی با اشاره به شعارهای دانشجویان درباره لزوم رفع حصر، اظهار کرد: جای سید مظلوم ما در حصر نیست، جای بانوی هنرمند ما در حصر نیست، جای شیخ شجاع ما در حصر نیست و نکته این است که پیام روشن شما دانشجویان در این زمینه به این دلیل است که نه میرحسین موسوی، نه مهدی کروبی نه زهرا رهنورد ضد نظام نیستند وگرنه کدام مخالف نظام است که در حصر پیام می دهد که در انتخابات شرکت کنید. اینها اگر تخلفی کرده‌اند، خودشان گفته‌اند که دادگاه علنی برگزار و ما را محاکمه کنید. ما بیش از این نباید برای این موضوع هزینه بپردازیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این‌که « رسالت دانشجو این است که نقادی هم دولت فعلی و هم دولت قبلی را بکند» مدعی شد: ، البته باید درباره دانشجویان ستاره‌دار این نکته را هم اضافه کنم که ۱۲ دانشجوی ارشد، ۱۵ دانشجوی دکترا همچنان ستاره‌دار هستند که این موضوع هم در حال پیگیری است تا آنان را از این وضعیت خارج کنیم.

 

29216

کد N1801615