تلاش می‌کنیم، زندگی مردم را به وضعیت پیش از زلزله بازگردانیم

اجتماعی,اسحاق جهانگيری

معاون اول رییس‌جمهور در جمع مردم زلزله‌زده شهر ازگله خطاب به آنان تاکید کرد: دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا آثار زلزله را از زندگی مردم برطرف کرده و مشکلات آنان را کاهش دهد و در این مسیر تا آخرین لحظه در کنار شما خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان کرمانشاه، با حضور در شهر ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی در میان مردم این شهر حضور یافت و ضمن بازدید از برخی خانه‌های تخریب شده و چادرهای اسکان موقت مردم، پای درد و دل آنان نشست و با مردم این منطقه به گفت‌وگو پرداخت.

وی ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدیده که عزیزان خود را در زلزله از دست داده‌اند، گفت: امروز با حضور تعداد زیادی از اعضای دولت به این سفر آمده‌ام تا از روند کارها مطلع شده و در جریان مسائل قرار گیریم.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: همه مردم ایران خود را با مردم استان کرمانشاه همدرد می‌دانند و پس از حضور مقام معظم رهبری و رییس‌جمهور در مناطق زلزله‌زده، دستورات لازم صادر شد تا آثار زلزله از زندگی مردم برطرف شود.

جهانگیری افزود: ما مسئولیت یافته‌ایم که خدمتگزار مردم باشیم و در سختی‌ها و مشکلات بیش از گذشته در کنار شما خواهیم بود تا مسائل و مشکلات را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای احداث کانکس و چادرهای اسکان موقت که هم‌اکنون در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: ما در تلاش هستیم تا سرپناهی مطمئن برای مردم فراهم کنیم و قراردادهایی با دستگاه‌های مرتبط منعقد شده و کارها با سرعت در دست انجام است.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای اعطای وام قرض‌الحسنه به مردم آسیب‌دیده در زلزله، تصریح کرد: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و بدون سود است و دوره بازپرداخت آن بسیار طولانی است به گونه‌ای که هیچگونه فشاری بر مردم وارد نشود.

جهانگیری ادامه داد: به صورت جدی در تلاش هستیم تا امور زندگی مردم را به وضعیت پیش از زلزله بازگردانیم و کشاورزی، تولید، صنعت و دامداری مردم که در جریان زلزله دچار مشکل شده، دوباره احیا شود و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تلاش خواهیم کرد که وضعیت زندگی مردم بهتر از وضعیت ب قبل از وقوع زلزله تبدیل شود.

کد N1796450