تجمع کارکنان پایگاه‌های بهداشت اصفهان در اعتراض به معوقات مزدی

صبح امروز (شنبه، چهارم آذرماه) جمعی از کارکنان پایگاه‌های بهداشت استان اصفهان در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده خود مقابل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (شنبه، چهارم آذرماه) جمعی از کارکنان پایگاه‌های بهداشت استان اصفهان در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده خود مقابل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تجمع کردند.

تجمع کنندگان که به‌صورت پیمانکاری در پایگاه‌های بهداشت شهرستان‌های مختلف استان اصفهان مشغول کارند، می‌گویند دست‌کم در سه ماه گذشته مطالبات مزدی آنها پرداخت نشده است.

این افراد که بیشتر دارای مدارک کاردانی و کارشناسی در شته‌های مامایی و بهداشت هستند از سال 94 زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نقاط مختلف شهرستان‌های اصفهان به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گروه‌های مختلف جمعیتی مشغولند.

به گفته یکی از معترضان از اردیبشهت‌ماه سال جاری، همزمان با جابجایی پیمانکار مزایای مزدی آنها به نسبت سالهالی قبل کاهش چشمگیری می‌یابد و در مرحله بعدی از نیمه تابستان در پرداخت مزایای مزدی آنها تاخیرهایی اتفاق می‌افتد که تا به امروز ادامه داشته است.

وی افزود: علاوه بر این اکنون که موعد شش ماهه زمزمه قراردادهای کاریمان خاتمه یافته است، زمزمه‌هایی در مورد تعدیل شماری از افرادی که در این مراکز مشغول کارند، شنیده می‌شود .

در همین باره مدیران یکی از شرکت‌های پیمانکاری که در اجرای طرح تحول سلامت با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همکاری می‌کند به ایلنا گفت: این مشکل در تمامی شهرستان‌های استان اصفهان عمومیت دارد با مسئولان استانی در تماس هستیم و امیدورایم با پیگیری‌های دانشکده علوم پزشکی اصفهان علاوه بر پرداخت مطالبات معوقه مسئله تعدیل‌ها هم مرتفع شود.

کد N1795813