دیدارهای چهار سال اخیر روسای‌جمهور ایران و روسیه تاثیرگذار بوده‌اند

سیاست خارجی,ایران و روسیه,مهدی سنایی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (جمعه) با رئیس حزب لیبرال دموکرات روسیه در محل دومای دولتی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی سنایی در این دیدار با اشاره به سطح عالی روابط و نیز سطح رایزنی‌ها و ارتباطات بین روسای جمهور دو کشور گفت: در چهار سال گذشته حسن روحانی و ولادیمیر پوتین ۱۲ بار با یکدیگر ملاقات کرده‌اند که این دیدارها بر گسترش همکاری‌های فیمابین در تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و... بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن ارتباطات هرچه بیشتر نمایندگان مجلس و فراکسیون‌های احزاب ایران و روسیه، بر برگزاری میزگردها و نشست‌های کارشناسی مربوطه تاکید کرد.

ولادیمیر ژیرنوفسکی نیز در این دیدار با تاکید بر ظرفیت‌های ایران و روسیه برای توسعه هرچه بیشتر روابط، برگزاری نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در شهر سوچی را در راستای ایجاد ثبات در منطقه و جهان بسیار پر اهمیت خواند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری دو کشور، راه اندازی کریدور شمال – جنوب را در ارتقای همکاری‌‌های اقتصادی دوجانبه بسیار تاثیرگذار ارزیابی کرد.

رئیس حزب لیبرال دموکرات روسیه با تاکید بر تمایل حزبش بر گسترش روابط پارلمانی با مجلس شورای اسلامی و فراکسیون‌های آن، اظهار داشت: گروه نمایندگان دومای دولتی روسیه از حزب لیبرال دموکرات در راستای تحکیم روابط پارلمانی آمادگی سفر به ایران و دیدار با همتایان خود را دارند.

طرفین در این دیدار همچنین برگزاری میزگردها، نشست‌های کارشناسی و همچنین افزایش مراودات گردشگری بین دو کشور را موجب آشنایی بیشتر مردم دو کشور با یکدیگر دانسته و تعمیق هرچه بیشتر روابط بین دولتی و مردمی را از نتایج آن برشمردند.

کد N1795477