اولین مصاحبه بن‌سلمان پس از بازداشت‌ شاهزاده‌ها؛

همه از من حمایت می‌کنند/ گمانه‌زنی‌ها درباره پادشاهی‌ام پوچ است

بین الملل,عربستان سعودی,محمد بن سلمان,ضد فساد

ولیعهد عربستان سعودی می‌گوید همه بازداشت‌شدگان به اتهام فساد، مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند و دو گزینه در این زمینه پیش روی ماست.

به گزارش ایلنا، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، که امروز –جمعه- منتشر شده است، در واکنش به بازداشت ده‌ها نفر از شاهزادگان و مسئولان سابق این کشور به اتهام فساد گفت: «همه افرادی که بازداشت شده‌اند مورد تحقیق قرار گرفته‌اند. دو گزینه پیش روی ماست نخست اینکه به دادگاه ارجاع داده شوند و پرونده اتهامات آنها تشکیل شود و دوم اینکه در این زمینه به توافق برسیم که ۹۵ درصد از متهمان با گزینه دوم موافقت کردند.»

بن‌سلمان، که ریاست هیئت مبارزه با فساد در عربستان سعودی را برعهده دارد در ادامه گفت که تنها یک‌درصد از بازداشت‌شدگان توانستند بی‌گناهی خود را اثبات کنند و تحقیقات و بازجویی‌ها درباره آنها نیز متوقف شد. ۴ درصد از آنها نیز عنوان کردند که گناهکار نیستند و از وکلای خود برای دفاع از خود استفاده می‌کنند.

محمد بن‌سلمان گمانه‌زنی‌ها درباره تلاشش برای رسیدن به قدرت در عربستان سعودی را «پوچ» خواند و مدعی شد: «بسیاری از شخصیت های بارزی که بازداشت شده اند وفاداری خود را به من و اصلاحات من اعلام کرده بودند و اغلب افراد خانواده حاکمیتی در این اصلاحات از من حمایت کردند.»

وی تاکید کرد: «کشور ما از سال ۱۹۸۰ تاکنون از فساد رنج می‌برد و ده درصد از کل هزینه‌های دولت هر ساله دزدیده می‌شد.»

کد N1795368