دستگیری گروه شش ‌نفره سارقان جوان

انتظامی حوادث,سرقت

سارقانی که پس از آزادی از زندان اقدام به تشکیل باند تبهکارانه کرده بودند، توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه اقدامات پلیس آگاهی در کنترل نامحسوس مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمین سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت به شیوه "کیف قاپی" و "موبایل‌قاپی" به نام مهرداد.ج( ۲۵ ساله ) اقدام به تشکیل گروه جدیدی از سارقان کیف‌قاپ و قاپ‌زن نموده و در قالب گروه‌های دو یا سه موتوره، با استفاده از انواع موتورسیکلت‌های طرح هوندا، ویو و آپاچی اقدام به سرقت در مناطق در مختلف شهر تهران می‌کردند. 

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در تحقیقات پلیسی ضمن شناسایی مخفیگاه "مهرداد" در منطقه علی آباد، موفق به شناسایی دو بچه محل مهرداد به عنوان همدستان وی به نام‌های "میلاد" ( ۲۳ ساله ) و "علی" (۲۲ ساله) شدند؛ در ادامه سه عضو دیگر گروه به نام‌های "میلان" (۲۵ ساله) با دو سابقه دستگیری به اتهام زورگیری و تحت تعقیب پلیس آگاهی، "سپهر" ( ۱۸ ساله ) و "عماد"( ۲۱ساله) نیز به عنوان دیگر اعضای گروه شناسایی و دستگیری آن‌ها در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت. 

با شناسایی هر شش عضو گروه سارقین کیف‌قاپی و موبایل قاپ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی، در مورخه ۱۷/۰۸/۱۳۹۶ طی شش عملیات جداگانه و همزمان اقدام به دستگیری هر شش متهم کرده و ضمن دستگیری متهمین، در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها مقادیر قابل توجهی از انواع کیف‌های دستی زنانه و مردانه و گوشی‌های تلفن همراه کشف و توقیف شد. 

متهمین پس از دستگیری و انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی‌، صراحتا به ده‌ها فقره سرقت به شیوه قاپی‌زنی و موبایل‌قاپی در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در شمال و مرکز شهر تهران ازجمله در هفت‌تیر، سهروردی، مطهری، پاسداران، ونک، مفتح، بهارشیراز، شریعتی، ولیعصر و .. اعتراف کردند. 

متهمین در اعترافات عنوان داشتند که قسمتی از وجوه بدست آمده از فروش امول مسروقه را صرف خرید موادمخدر مصرفی خود کرده و با قسمت دیگری از پول حاصل از سرقت، به صورت گروهی و برای تفریح به مناطق شمال کشور رفته و پس از پایان پول مجددا سرقت‌هایشان را آغاز می‌کردند. 

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با بررسی اموال مسروقه‌ی بدست آمده از مخفیگاه متهمین ، تاکنون ده‌ها مالباخته در سطح شهر تهران شناسایی و به پایگاه سوم پلیس گاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر دعوت شدند. 

سرهنگ محمد نادربیگی در پایان این خبر عنوان داشت: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت اموال بویژه کیف دستی و گوشی تلفن همراه قرار گرفتند، دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه نمایند.

کد N1795112