مصر و عربستان اتحادیه جهانی علمای مسلمان را در فهرست تروریسم قرار دادند

بین الملل,اتحادیه جهانی علمای مسلمان

مصر، عربستان سعودی و بحرین، اتحادیه جهانی علمای مسلمان، شورای بین‌المللی اسلامی و همچنین ۱۱ شخصیت دیگر را به فهرست تروریسم خود اضافه کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، خبرگزاری های رسمی مصر گزارش دادند که این کشور به همراه عربستان سعودی و بحرین، اتحادیه جهانی علمای مسلمان به رهبری «شیخ یوسف القرضاوی» و شورای بین المللی اسلامی که مقر آن در دوحه است و همچنین ۱۱ شخصیت دیگر را به لیست تروریسم خود افزودند.

برخی از این افراد عبارتند از: «خالد ناظم دیاب» شهروند قطر، «محمد جمال حشمت»، «محمود عزت»، «علاء علی» و «محمد السماحی» از رهبران اخوان المسلمین مصر، «قدری الشیخ» و «یحیی موسی» از مخالفان مصری و «حسن علی سلطان» مخالف بحرینی.

در این گزارش همچنین آمده است: «این اقدام در راستای مبارزه با تروریسم است، زیرا این دو نهاد در پوشش اسلامی اقدام‌های تروریستی انجام داده‌اند. آن ۱۱ نفر نیز با دریافت کمک‌های مستقیم از قطر به عملیات تروریستی دست زده‌اند».

بر اساس این گزارش، بحران میان قطر و برخی کشورهای عربی از پنجم ژوئن گذشته با قطع کامل روابط دیپلماتیک عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین با این کشور آغاز شد.

این چهار کشور همچنین با تحریم قطر یک درخواست ۱۳ ماده‌ای از جمله بستن شبکه تلویزیونی الجزیره را برای بازگشت روابط به حالت عادی اعلام کردند. دوحه این اقدام و خواسته‌ها را نقض قوانین بین‌المللی و غیرقابل قبول خوانده است.

 

کد N1795066