قانون اساسی را محکم‌ترین سند حقوق شهروندی می‌دانیم

سیاست داخلی,کنگره سراسری حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی

دبیرکل حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی گفت: قانون اساسی را محکم‌ترین سند برای حقوق شهروندی و حق دادخواهی عادلانه می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فرج کمیجانی در کنگره سراسری حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با اشاره به زلزله غرب کشور گفت: وقوع زلزله کرمانشاه قلب همه ملت ایران را جریحه‌دار کرد، امیدواریم دستگاه‌های ذی ربط با کمک‌های به موقع و درست از بار غم آنان بکاهند.

وی ادامه داد: بنای تاسیس حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در سال ۱۳۸۰ به عنوان یک تشکل اصلاح‌طلب به همت جمعی از فرهنگیان فرهیخته با رعایت تمامی قوانین و چارچوب کشور شکل گرفت.

دبیرکل حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با بیان اینکه ما در طول سال‌های فعالیت خود در کنار جریان اصلاحات بودیم، عنوان کرد: در این ۱۶ سالی که از عمر حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی می‌گذرد، همواره در کنار جریان اصلاحات حضور فعال داشته‌ایم.

وی تاکید کرد: ما در حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی معتقدیم که حق تعیین سرنوشت جزء اولین مطالبات مردمی است. بیش از یک قرن از این مطالبه‌خواهی می‌گذرد اما همچنان در این زمینه افتان و خیزان عمل می‌کنیم.

کمیجانی با بیان این که انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی شکل گرفت و ۸ سال پایمردی مردم ایران در دفاع از کیان ملی کشور را نباید فراموش کنیم، گفت: لازم است که یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.

وی ادامه داد: قانون اساسی را محکم‌ترین سند برای حقوق شهروندی و حق دادخواهی عادلانه می‌دانیم.

دبیر کل حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی تاکید کرد: ما اصل ولایت فقیه را قاطعانه قبول داریم و بر این باوریم که دفاع از تمامیت کشور بر گردن همه افراد است. آزادی همزاد و گوهر صدف انقلاب اسلامی است. افراط‌گرایی در گفتار و کردار و همچنین ترویج آن باعث به وجود آمدن ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

کد N1794990