برف در کوهرنگ +فیلم | گردنه چری مسدود شد | وضع هوی کوهرنگ

برف, بارش برف, کوهرنگ, برف کوهرنگ, هوای کوهرنگ, هواشناسی کوهرنگ, برف سنگین در گوهرنگ, گردنه چری, فیلم برف کوهرنگ, وضعیت هوای کوهرنگ, فیلم کوهرنگ, فیلم بارش برف کوهرنگ, فیلم گردنه چری, برف در کوهرنگ, برف کوهرنگ فیلم, برف فیلم,

برف سنگین در کوهرنگ +فیلم | بارش سنگین برف در کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری باعث مسدود شدن گردنه چری شد. ارتفاع برف در مناطق مرتفع کوهرنگ به بیش از 40 سانتیمتر رسیده است. فیلم زیر، شدت بارش و مسدود شدن گردنه چری در کوهرنگ را نشان می دهد...

[span]
برف در کوهرنگ +فیلم | گردنه چری مسدود شد | وضع هوی کوهرنگبرف سنگین در کوهرنگ +فیلم | بارش سنگین برف در کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری باعث مسدود شدن گردنه چری شد. ارتفاع برف در مناطق مرتفع کوهرنگ به بیش از 40 سانتیمتر رسیده است. فیلم زیر، شدت بارش و مسدود شدن گردنه چری در کوهرنگ را نشان می دهد...
ساعتی پیش معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین بارش پاییزی موثر در استان منجر به انباشت 25 سانتی متری برف در گردنه ها و ارتفاعات شهرستان کوهرنگ شد.


مهرداد قطره سامانی افزود: همچنین بیشترین بارش باران روز سه شنبه در شهرستان کوهرنگ با 20 میلیمتر و در لردگان با 16 میلیمتر گزارش شده است.


وی ادامه داد: میزان بارش در مالخلیفه 17 میلیمتر، فارسان 13 میلیمتر، اردل 11 میلیمتر، شلمزار 6 میلیمتر و شهرکرد و سایر نقاط استان نیز یک میلیمتر بوده است.


قطره سامانی از وقوع بارش های رگباری برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مناطق کوهرنگ و اردل خبر داد و گفت: پس از آن تا روز دوشنبه هفته آینده هیچ بارشی در استان انجام نمی شود.


معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش های استان در سال زراعی جاری (از 1 مهر تا 1 آذر) را 11.5 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 16 درصد کاهش و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه 82 درصد کاهش یافته است.


گفتنی است ،چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه کارون و زاینده رود و سرچشمه بخشی از رودخانه دز است.


به سبب وقوع خشکسالی یک دهه اخیر در چهارمحال و بختیاری این استان با کاهش میانگین بارش ها مواجه است که کاهش نزولات جوی استان طی این مدت، استان های اصفهان و خوزستان را دچار تنش آبی کرده است.
کد N1794846