قیمت جدید نان | چرا نان گران شد؟ + جدول قیمت

نان, قیمت نان, قیمت جدید نان, قیمت نان سنگک, افزایش قیمت نان, جدول قیمت نان, افزایش قیمت نان, قیمت سنگک, قیمت بربری, قیمت تافتون, قیمت لواش, چرا نان گران شد,

قیمت جدید نان | بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت انواع نان از امروز 15 درصد افزایش یافت، بی آنکه وزن چانه نان تغییری کند. افزایش قیمت جدید انواع نان از امروز عملی شد. نان بربری، سنگک، تافتون ستنی و لواش از امروز با قیمت جدید فروخته می شود.

قیمت انواع نان برای فروش در نانوایی‌های دولتی تهران اعلام شد.
چندی پیش ستاد تنظیم بازار از افزایش ۱۵ درصدی قیمت نان خبر داده بود. بر این اساس قرار بود که از اول ماه آذر قیمت نان بدون تغییر در وزن فعلی چانه‌ها در سراسر کشور با ۱۵ درصد افزایش فروخته شود. همچنین قرار بود در استان‌ها قیمت انواع نان توسط استانداری و در تهران توسط اتاق اصناف اعلام شود که روز گذشته علی فاضلی - رییس اتاق اصناف -  اعلام کرد که قیمت‌های جدید نان در تهران از هفته آینده به نانوایی‌ها ابلاغ می شود. اما با توجه به مصوبه و ابلاغیه ستاد تنظیم بازار قرار شد قیمت‌ها طبق توافق اولیه، از امروز (یکم آذر) در سراسر کشور اعمال شود.
در همین راستا اتاق اصناف با صدور بخشنامه‌ای ضمن اعلام وزن قانونی چانه‌های نان به نانوایی‌ها که بدون تغییر مانده، مجوز افزایش قیمت را داده است. 
بر اساس ابلاغیه رئیس اتاق اصناف از تاریخ اول آذرماه ۱۳۹۶ نرخ جدید نان حداکثر با افزایش ۱۵ درصد به قیمت فروش فعلی نان با اوزان مختلف به شرح جدول زیر اعلام می‌گردد:
وزن چانه‌های انواع نان بدون تغییر مانده و بدین شرح است:
وزن چانه خمیر نان بربری۵۱۰ گرم
وزن چانه خمیر نان تافتون سنتی ۲۳۰ گرم
زن چانه نان لواش تافتون گردان ۱۴۰ گرم
وزن چانه نان سنگک ۵۶۰ گرم

نوع نانقیمت پیشینقیمت جدید
بربری650750
تافتون سنتی400460
 نان سنگک 800920
تافتون گردان210240

بر این اساس قیمت نان بربری از ۶۵۰ به ۷۵۰ تومان، نان تافتون سنتی از ۴۰۰ به ۴۶۰ تومان، قیمت نان سنگک از ۸۰۰ به ۹۲۰ تومان و نان لواش و تافتون گردان از ۲۱۰ به ۲۴۰ تومان افزایش یافته است.
بدیهی است همراه با افزایش نرخ مصوب نان نظارت مستمر بر ارتقای کیفیت به منظور کاهش ضایعات نان و احترام به مطالبات مصرف‌کنندگان مورد انتظار است.
کد N1794703