نشست اصفهان چشم‌انداز هسته‌ای ایران و اروپا را بررسی می‌کند

سیاست داخلی,بهروز كمالوندي,نشست اصفهان

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در خصوص نشست اصفهان گفت: نشست روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در اصفهان به منظور بررسی چشم‌انداز هسته‌ای ایران و اروپا است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهروز کمالوندی در حاشیه مراسم ختم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مقامات ایرانی و اتحادیه اروپا، اظهار کرد: ما سال گذشته نشستی تحت عنوان انتظارات و مسئولیت‌ها در بروکسل در خصوص همکاری‌های هسته‌ای و اتحادیه اروپا داشتیم و در آنجا سخنانی مطرح شد که چنین برنامه‌ای در تهران برگزار شود.

وی ادامه داد: نشست روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در اصفهان در همین چارچوب برگزار خواهد شد و در آنجا بررسی می‌کنیم که همکاری‌های هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا به چه نقطه‌ای رسیده و چه چشم‌اندازی پیش‌رو داریم.

کمالوندی افزود: در مراسم افتتاحیه این نشست، سخنرانانی از کشورهای مختلف اروپایی و اعضای اتحادیه اروپا و ایران سخنرانی خواهند کرد و بررسی خواهیم کرد که در حوزه همکاری‌های هسته‌ای چه اقداماتی انجام شده و چه اقداماتی باید انجام شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا در این نشست در مورد موضوع برجام و مسائل پیش روی آن نیز صحبت خواهد شد یا خیر، گفت: من در سخنرانی خود به این موضوع و مشکلاتی که از طرف آمریکا در ارتباط با برجام به وجود آمده خواهم پرداخت و اعضای مختلف برجام باید تدابیری داشته باشند که چگونه می‌توان جلوی این روندی که به ناکجا آباد ختم می‌شود را گرفت.

کد N1793829