امیدواریم آینده متحدی را برای مردم سوریه فراهم کنیم

سیاست خارجی,محمدجواد ظريف

وزیر امور خارجه تاکید کرد: امروز هم در آنتالیا در اجلاس وزرای خارجه سه کشور بیشتر روی این موضوع کار خواهیم کرد تا ان‌شالله روز چهارشنبه جلسه موفقی را روسای جمهور سه کشور داشته باشند و بتوانیم با کمک به مردم سوریه زمینه را برای پشت سر گذاشتن این دوران تلخ فشار و حرکت‌های تروریستی در سوریه، زمینه آینده متحدی را برای مردم سوریه فراهم کنیم.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف پیش از آغاز نشست سه‌جانبه وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در آنتالیا درباره روند بحران سوریه گفت: در ۱۱ ماه گذشته روندی که در آستانه شروع شد این امکان را فراهم کرد که درگیری‌ها در سوریه و خسارات انسانی که در سوریه به مردم وارد می‌شد، کاهش بسیار زیادی پیدا کند. 

وی ادامه داد: دولت سوریه و نیروهای مقاومت هم این توانمندی را بیشتر پیدا کردند که با تمرکز بیشتر با داعش و نیروهای تروریستی مبارزه کنند و توفیقات بسیار خوبی هم به دست آوردند.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با اشاره به دیدار روسای جمهور سه کشور ضامن آتش‌بس که است روز چهارشنبه در سوچی برگزار شود، اظهار داشت: روسای جمهور سه کشور برای پیشبرد این روند و بررسی روش‌هایی که بتواند با اجماع مردم سوریه، آینده بهتری را با همراهی، هماهنگی و وحدت ملی در سوریه فراهم کند، تصمیم گرفتند روز چهارشنبه در سوچی اجلاسی را در سطح سران داشته باشند و برای اقدامات بعدی زمینه‌سازی کنند.

ظریف با اشاره به جلسه امروز در آنتالیا و جلسه دیروز در تهران تصریح کرد: دیروز در تهران کارشناسان ارشد سه کشور جمع شدند و بیانیه اجلاس سران و موضوعاتی که در اجلاس سران مطرح می‌شود را بررسی کردند.

وی اضافه کرد: امروز هم در آنتالیا در اجلاس وزرای خارجه سه کشور بیشتر روی این موضوع کار خواهیم کرد تا ان‌شالله روز چهارشنبه جلسه موفقی را روسای جمهور سه کشور داشته باشند و بتوانیم با کمک به مردم سوریه زمینه را برای پشت سر گذاشتن این دوران تلخ فشار و حرکت‌های تروریستی در سوریه، زمینه آینده متحدی را برای مردم سوریه فراهم کنیم. البته کار اصلی را مردم سوریه انجام دادند و در آینده نیز همین گونه خواهد بود.

کد N1793352