دستور رهبر انقلاب در مورد زلزله کرمانشاه و ایلام | به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابید

زلزله, زلزله ایران, زلزله عراق, زلزله رهبر, پیام رهبری درباره زلزله, دستور رهبری در مورد زلزله, در مورد زلزله, زلزله دیشب, زلزله حلبچه, زلزله کرمانشاه, مرکز زلزله, زلزله سلیمانیه, زلزله ایلام, زلزله کردستان, زلزله نگاری, لرزه نگاری, زلزله در تهران, زلزله دیشب, زمین لرزه, زمین لرزه دیشب, زلزله دیشب کرمانشاه, آسیب دیدگاه زلزله, کشته های زلزله, آیت الله خامنه,

در پی وقواع زلزله 7.3 ریشتری و بروز خسارات و تلفات سنگین، رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پیامی به «همه دستگاه های دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی» دستور دادند؛ «در همین اولین ساعات با همه ی همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند.»

بیشتر ببینید: عکس زلزله کرمانشاه و...
بیشتر بخوانید: زلزله دیشب؛ آخرین آمار .


در پی وقوع زلزله در غرب کشور و جان باختن و زخمی شدن شماری از هموطنان عزیز، مقام معظم رهبری پیامی صادر کردند.

به گزارش آفتاب، متن پیام مقام معظم رهبری به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
با تأسف و اندوه فراوان خبر زمین لرزه در غرب کشور را که به جان باختن جمعی از هم میهنان عزیر و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورده است، دریافت کردم. وظیفه ی مسؤولان آن است که در همین اولین ساعات با همه ی همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند و با بهره گیری سریع از همه ی امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.
ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آوار برداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاه های دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه ی توان خود را برای یاری آسیب دیده ها و خانواده های آنان به صحنه آورند.
اینجانب از اعماق دل، این حادثه تلخ و مصیبت بار را به ملت ایران به خصوص به مردم عزیز استان کرمانشاه و به ویژه به خانواده های مصیبت زده تسلیت عرض می کنم و متضرعانه از خداوند متعال می خواهم که این محنت و رنج را مایه ی جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پایداری و مقاومت ملت عزیزمان بیفزاید.
از همه کسانی که می توانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست می کنم که به یاری آسیب دیدگان بشتابند.
کد N1790719