آخرین اخبار زلزله | خسارات و تلفات زلزله دیشب به روایت وزیر کشور | همه چیز به هم ریخته

زلزله, زلزله امروز, زلزله تهران, زلزله عراق, زلزله امشب, زلزله دیشب, زلزله کردستان, زلزله نگاری, لرزه نگاری, زلزله در تهران, زلزله دیشب, زمین لرزه, زمین لرزه دیشب, کرمانشاه, زلزله کرمانشاه, اخبار زلزله, کرانشاه زلزله, زلزله سرپل ذهاب, آمار زلزله, تلفات زلزله, خبر زلزله, آخرین زلزله, زلزله بم, زلزله در کرمانشاه, خبر زلزله, آخرین اخبار زلزله, آخرین اخبار, کشته های زلزله, عکس زلزله, زلزله در ایران, زمین لرزه کرمانشاه, پس لرزه, عکس زلزله کرمانشاه, تلفات زلزله, خسارات زلزله, تلفات زلزله کرمانشاه,

آخرین اخبار زلزله | زلزله شب گذشته کرمانشاه که با شدت 7.3 ریشتر غرب کشور را لرزاند، خسارات و تلفات بالایی به بار آورد. وزیر کشور از حجم بالای تخریب و تعداد بالای کشته شدگان و مصدومان زلزله دیشب کرمانشاه خبر داد. رحمانی فضلی گفت: به علت بالا بودن حجم مصدومان اعلام شد تا بیمارستان های صحرایی در منطقه دایر شود.

بیشتر بخوانید: زلزله دیشب؛ آخرین اخبار .
بیشتر بخوانید: پس لرزه زلزله دیشب .
بیشتر بخوانید: جزئیات اولیه زلزله دیشب.
آمار دقیق کشته‌شدگان زلزله در دست نیست/حجم تخریب زیاد بوده است
وزیر کشور گفت: اکنون نمی‌توان آمار دقیقی درباره کشته‌شدگان داد و تعداد زخمی‌ها نیز با توجه به حجم تخریب زیاد بوده است.
به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران کشور درباره آمار مصدومان و ‌کشته‌شدگان حادثه زلزله در کرمانشاه گفت: متاسفانه زلزله ۷.۳ ریشتری که در کرمانشاه آمده زلزله بزرگی است.
وی افزود: تلاش شده در اولین مراحل همه امکانات بسیج شود. دستگاه‌های اجرایی و ‌اعضای ستاد همگی در استان تشکیل جلسه داده‌اند و در تهران در وزارت کشور هم این جلسه تشکیل شده همچنین استان‌های مجاور کرمانشاه نیز در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.
رحمانی‌فضلی تصریح کرد: به‌دلیل تاریکی شب امکان پرواز بالگرد نیست و ‌برخی راه‌ها بسته شده اما تمام تلاش نیروها این بوده که خود را به منطقه برسانند. نگرانی‌هایی در رابطه با روستاها داریم چراکه اکنون با توجه به تاریکی شب دسترسی به این مناطق مشکل است.
وزیر کشور گفت: برق برخی مناطق قطع شده بود که اکنون ۷۰ درصد آنها وصل شده است. اکنون ارتش، سپاه، بسیج، هلال‌احمر، وزارت بهداشت و وزارت نیرو با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند و ‌خود مردم نیز کمک های بسیار خوبی انجام می دهند.
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم در اسرع وقت کمک‌ها رسانده شود و هزینه‌ها و خسارات پایین بیاید،‌ از مردم کرمانشاه خواهشمندیم با صبر به مسئولان و ‌نیروهای اعزامی کمک کنند تا کار با سرعت پیش برود.
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری در اولین لحظات دستور دادند ستاد تشکیل شود٬ استانداران در محل نیز کار خود را انجام می دهند و همه دستگاه ها پای کار هستند.
وزیر کشور افزود: اکنون نمی توان آمار دقیقی درباره کشته شدگان داد و تعداد زخمی ها نیز با توجه به حجم تخریب زیاد بوده است ، به محض طلوع آفتاب بالگردها برای انتقال مصدومان اعزام خواهند شد و اکنون بیمارستان‌ها در شرایط مناسبی خدمات رسانی می کنند. به علت بالا بودن حجم مصدومان اعلام شد تا بیمارستان های صحرایی در منطقه دایر شود.
وی گفت: خواهشمندم به اخبار و‌گزارشات غیر رسمی که اکنون هم حجم آن زیاد است توجه نشود و‌ تلاش ما این است که اخبار مربوطه را از طریق ستاد و‌ دستگاه های تخصصی هر حوزه اعلام کنیم .
رحمانی فضلی ادامه داد: برآورد خسارات را گفتیم که انجام دهند و امکانات لازم هرچه سریع تر فراهم شود. برخی از جاده ها ریزش داشتند که نیروها برای بازگشایی آنها اعزام شدند همچنین از نظر مخابراتی ۸۵ درصد پوشش مخابراتی داریم که تقریبا مشکلی از این لحاظ نداریم.
وی تاکید کرد: حجم خرابی زیاد است اما با توجه به زلزله ۴.۵ ریشتری که در فاصله کوتاه تری از قبل آمده بود باعث شده بود مردم در آمادگی بیشتری قرار بگیرند که همین امر باعث شد تعداد کشته ها پایین بیاید.
همه چیز به هم ریخته است!
رییس سازمان مدیریت بحران گفت: به‌دلیل تاریکی و قطع برق همچنین بسته‌شدن برخی راه‌های روستایی احتمال اینکه آمار به‌زودی مشخص شود وجود ندارد.
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده گفت: تمام عوامل اجرایی در حال امداد و نجات هستند. نیروهای مسلح و هلال‌احمر و تمامی بیمارستان‌ها هم در حال آماده باش هستند.
وی با بیان اینکه استان‌های همجوار نیز در حال آماده‌باش هستند، ادامه داد: وزیر کشور نیز جلسه شورای مدیریت بحران را تشکیل دادند و ریز مسائل را پیگیری کرده و روند امدادرسانی را دنبال می‌کردند.
نجار با بیان اینکه در حال حاضر عازم منطقه زلزله‌زده است، گفت: به‌دلیل تاریکی و قطع برق همچنین بسته‌شدن برخی راه‌های روستایی احتمال اینکه آمار به زودی مشخص شود وجود ندارد.
رییس سازمان مدیریت بحران با تاکید بر اینکه روند امداد و نجات ادامه دارد، گفت: توصیه می‌کنیم مردم آرامش خود را حفظ کنند در شرایط کنونی همه چیز به هم ریخته و کار طاقت‌فرسایی است اما روند امداد رسانی در حال اجراست.
نجار تاکید کرد: امیدواریم خسارات جانی زیادی نداشته باشیم و مردم بتوانند با تلاش‌های صورت گرفته زودتر اسکان یابند.
 امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده به کندی انجام می‌شود
تاکنون 500 نفر از جمعیت هلال‌احمر در حال خدمات‌رسانی و آوار برداری به مناطق زلزله زده غرب کشور هستند.
شبکه خبر صدا و سیما اعلام کرد؛ در پی وقوع زمین لرزه در استان‌های غربی کشور باتوجه به تاریکی و سردی هوا امداد رسانی در مناطق آسیب دیده به کندی انجام می‌شود.
تاکنون 500 نفر از جمعیت هلال احمر ایران برای امدادرسانی و آوار برداری به مناطق زلزله زده اعزام شدند. هم‌چنین 80تن اقلام امدادی از جمله پتو و چادر در بین زلزله‌زدگان توزیع شده است و پارک‌ها و امکان آموزشی کرمانشاه آماده استقرار افراد هستند.
گفتنی است، 80 نفر از مصدومان زلزله در بیمارستان کرمانشاه بستری هستند.
...
۲۷ بالگرد با روشن شدن هوا آماده عملیات هستند
استاندار کرمانشاه با اعلام آماده‌باش بالگرد‌ها در سطح استان کرمانشاه گفت: ۲۷ بالگرد آماده پرواز بوده و منتظر هستیم با روش شدن هوا بالگرد‌ها را به حرکت در آوریم.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با بیان اینکه آواربرداری‌ها در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه آغاز شده و امیدوار هستیم این کار در کمترین زمان ممکن محقق شود گفت: ۶ شهرستان استان کرمانشاه در زمین لرزه اخیر درگیر بوده و تا حدودی تخریب شده اند.
به گفته او برق برخی از روستا‌ها و مناطق در کرمانشاه قطع بوده و تا یک ساعت آینده برق در این مناطق وصل خواهد شد
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه آواربرداری در شهرستان‌های کرمانشاه آغاز شده است تصریح کرد: آوار برداری از یک ساعت قبل آغاز شده و در تلاش هستیم این کار در کمترین زمان ممکن انجام شود.
بازوند  درباره وضعیت انشعابات گاز نیز توضیح داد: از نظر انشعابات گاز با مشکل مواجه نیستیم و مشکل آب در منطقه نیز برطرف شده است.
استاندار کرمانشاه به اقدامات صورت گرفته در خصوص اسکان اضطراری شهروندان اشاره کرد و گفت: اسکان اضطراری از درب منازل شهروندان زلزله زده آغاز شده و در تلاش هستیم با توزیع چادر در میان شهروندان، کار اسکان آن‌ها را انجام دهیم.
استاندار کرمانشاه با اعلام آماده‌باش بالگرد‌ها در سطح استان کرمانشاه اظهارکرد: ۲۷ بالگرد آماده پرواز بوده و منتظر هستیم با روش شدن هوا بالگرد‌ها را به حرکت در آوریم.
...
توزیع چادر بین مردم / ارتش به کمک آمد
فرماندار قصر شیرین گفت: آخرین آمار در رابطه با تعداد مجروحان 300 نفر است؛ البته به تعداد مصدومان اضافه شده است.
 فرامرز اکبری(فرماندار قصر شیرین) در برنامه زنده تلویزیونی آخر آمار کشته شدگان زلزله غرب کشور را 2 نفر اعلام کرد.
وی افزود: آخرین آمار درباره تعداد مجروحان 300 نفر بوده است. البته به تعداد مصدومان اضافه شده اما چون برای ساماندهی اسکان مردم در شهر هستیم آمار دقیق مصدومان مشخص نیست. در حال ساماندهی اسکان مردم و توزیع چادر بین مردم هستیم. از مردم می‌خواهیم خونسری خود را حفظ کنند.
اکبری گفت: نیروهای انتظامی در حال برقراری آرامش در شهر هستند و نیروهای ارتش نیز به کمک ما آمده اند. اوضاع به زودی حالت عادی باز میگردد.
فرماندار قصر شیرین بیان داشت: به محض روشن شدن هواعملیات امداد سریعتر ادامه خواهد داشت.
...
حدود 70 هزار نفر نیاز به اسکان اضطراری در استان‌های زلزله‌زده دارند
رئیس هلال احمر تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 70هزار نفر نیاز به اسکان اضطراری در کل استان‌های زلزله زده را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی سلیمی درباره امداد رسانی به استان‌های زلزله‌زده گفت: کار اسکان، آوار و اعزام نیروهای امدادی و سگ‌های جستجوگر آغاز شده است. هم‌چنین لوازم واقلامی مانند پتو و چادر به کرمانشاه ارسال شده است.
وی افزود: کار اسکان در شهرهای سرپل ذهاب، جوان رود و قصر شیرین آغاز شده است و قبل از آغاز صبح در شهرهای دیگر هم انجام می‌شود.
سلیمی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 70هزار نفر نیاز به اسکان اضطراری در کل استان‌های زلزله زده را داشته باشند.
رئیس هلال احمر گفت: شرایط روستاهای استان‌های زلزله زده از شهرها بدتر است و روستاها در این حادثه بیشتر آسیب دیدند.
وی تصریح کرد: 5فروند بالگرد آماده اعزام در ساعات اولیه صبح هستند تا اگر مکانی باقی مانده بود لکه گیری شود. جلسه ستاد مدیریت بحران همچنان ادامه دارد و مقرر شد یک تیم به منطقه اعزام شود و عملیات امداد را مدیریت کند.
...
همه راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه باز است/ اضافه‌شدن 6 بالگرد به عملیات‌ امدادی
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه از بازگشایی راه‌های مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد.
نیک‌کردار درباره مسدود بودن راه‌های ارتباطی این استان گفت: آمار کشته‌شدگان و مصدومان همان آمار قبلی یعنی 30 کشته و 200 مجروح است.
او ادامه داد: راه ارتباطی از دالاهو به سرپل ذهاب که به علت ریزش کوه مسدود شده بود با تلاش عوامل راهداری باز شده است و کار امداد و نجات در حال انجام است.
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: همه جاده‌های ارتباطی در استان باز است و امداد و نجات در جریان است و همه گروه‌ها در حال فعالیت هستند. همچنین آب آشامیدنی بین مردم توزیع می‌شود و مجروحان بد حال به بیمارستان‌های شهرهای اطراف منتقل می‌شوند و همه چیز به خوبی پیش می‌رود.
نیک‌کردار گفت: از فردا صبح نیز 6 فروند بالگرد به کار امداد و نجات اضافه می‌شوند و در حال حاضر نیز گروه‌های ارزیاب در مناطق آسیب‌دیده پخش هستند.
کد N1790680