سفر به یونان | آژانس هوایی فرداد پرواز

آژانس هوایی, آژانس هواپیمایی, آژانس های هوایی, آژانس های هواپیمایی, آژانس هوایی فرداد تور, فروش بلیط, فروش تور, رزرو هتل, فرداد پرواز

سفر به یونان | یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا است. فرهنگ یونان در طی هزاران سال تکامل یافته است. خاستگاه بسیاری از هنرها همچون تئاتر در یونان و به ویژه در دولت شهر آتن بوده است. ز جاذبه های گردشگری یونان آکروپولیس،پارتنون ،معبد زئوس ،آگورای باستانی ،تئاتردیونیسوس ،موزه ملی باستان شناسی ،آگورای رومی و ... می توان نام برد.


کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است. «یونان» نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده‌است.

این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است.

یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود، به حساب می‌آید.

آتن پایتخت و سالونیک، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ آن به شمار می‌روند

نام یونان :

نام یونان نامی است که مردم باستانی شرق برای اشاره به یونانی‌ها به کار می‌بردند که از زبان پارسی باستان آمده و این واژه نیز از زبان یونانی و از شهر ایونیا در کناره غربی آسیای صغیر گرفته شده است. تمام ملت‌های زیر تسلط ایرانی‌ها با این نام که از واژه سانسکریت Yavana گرفته شده بود، خو گرفتند. در آغاز در دستور زبان پانینی و سپس در زبان پالی Yona و در هند و یونانی Yonaka ذکر شده است. واژه یونان هم اکنون در فارسی، ترکی، عربی، هندی، ارمنی، آرامی، مالایی و اندونزیایی به کار می‌رود

فرهنگ

فرهنگ یونان در طی هزاران سال تکامل یافته است. در یونان باستان پسرها مهم‌تر از دخترها در نظر گرفته می‌شده‌اند. خاستگاه بسیاری از هنرها همچون تئاتر در یونان و به ویژه در دولت شهر آتن بوده است.


اقتصاد :

واحد پول کشور یونان یورو می باشد


پرچم

رچم یونان برای نخستین بار در ۲۲ دسامبر ۱۹۷۸ به رسمیت شناخته شد.به عنوان پرچم ملی و نشان ملی شناخته می‌شود و همچنین دارای تناسب ۲:۳ می‌باشد.این پرچم دارای ۹ خط سفید و آبی متناوب می‌باشد.در گوشه بالای پرچم یک صلیب سفید وجود دارد که نشانگر مسیحیت ارتدوکس شرقی است که دین مردم یونان و قبرس می‌باشد.همچنین نه خط آبی و سفید نشانگر ۹ هجای واژه آزادی یا مرگ در زبان یونانی است.۵ خط آبی به عنوان ۵ هجای واژه آزادی و ۴ خط سفید به عنوان ۴ هجای واژه مرگ است.۹ خط آبی و سفید همچنین به معنی وازه آزادی نیز عنوان می‌شود.همچنین تئوری دیگری میگوید ۹ خط روی پرچم نماد موز) الهه هنر و تمدن است.(عدد ۹ یک عدد شاخص در فرهنگ یونانی است)

جاذبه های گردشگری

از جاذبه های گردشگری یونان آکروپولیس،پارتنون ،معبد زئوس ،آگورای باستانی ،تئاتردیونیسوس ،موزه ملی باستان شناسی ،آگورای رومی ،پارلمان ،تپه لیکوویتوس ،میدان موناستیراکی ،موزه بناکی ،میدان سینتاگما ،تپه فیلوپاپوس ، کرامیکوس ، موزه آکروپولیس، کتابخانه هادریان ، ورزشگاه پاناسناییک، آنافیوتیکا و باغ ملی را نام برد .

و یا www.fardadtour.com جهت دریافت اطلاعات کامل در خصوص کشور یونان و تورهای مربوطه به وب سایت ما به آدرس  

با شماره 41906-021 تماس حاصل فرمائید
کد N1789937