سایت‌ها و کانال‌های فضای مجازی باید دارای «کد شامل» باشند

فن آوری,فضای مجازی,فناوری اطلاعات,نرم افزار,وزارت ارشاد,وزارت فرهنگ

موسویان گفت: در حال حاضر 130 هزار نرم‌افزار موبایلی دارای «کد شامل» است که امیدواریم با کمک فروشگاه‌های نرم‌افزاری تا پایان سال جاری این میزان افزایش یابد.

سید مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های گذشته تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. ما به دنبال ایجاد فضایی سالم و مفید همانطور که رهبر انقلاب تاکید داشتند، هستیم.

موسویان ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد طرح سما با محوریت ثبت کد الکترونیکی برای افراد در فضای مجازی است که در سال 1393 در مرکز عالی شورای فضای مجازی با هدف ایجاد فضای سالم و زیست‌بوم مفید فناوری اطلاعات تصویب شد و حالا این طرح قرار است فضایی سالم و مفید را ایجاد کند اما یکی از نکات مهم در این طرح این است که طرح سما با مشارکت مردم می‌تواند موفق باشد.

وی افزود: یکی از حرکت‌های بزرگ ایجاد برچسب‌هایی برای سایت‌ها و کانال‌ها در فضای مجازی است. برای مثال هر کانال و سایت دارای «کد شامل» باشند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی درباره آمار اپلیکیشن‌های دارای کد شامل تاکید کرد: در حال حاضر 130 هزار نرم‌افزار موبایلی دارای «کد شامل» است که امیدواریم با کمک فروشگاه‌های نرم‌افزاری تا پایان سال جاری این میزان افزایش یابد.

کد N1789894