آفتاب

مجانی مقایسه کنید و بلیط هواپیما بخرید

مجانی مقایسه کنید و بلیط هواپیما بخرید

مهم‌ترین کار در برنامه‌ریزی سفر خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل است، و این‌که چه بلیط هواپیما و چه هتلی پیدا کنید تأثیر زیادی روی هزینه‌ی سفر و تجربه‌ی سفر دارد. مثلا خرید بلیط هواپیما مشهد و رزرو هتل مشهد را در نظر بگیرید.

مهم‌ترین کار در برنامه‌ریزی سفر خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل است، و این‌که چه بلیط هواپیما و چه هتلی پیدا کنید تأثیر زیادی روی هزینه‌ی سفر و تجربه‌ی سفر دارد. مثلا خرید بلیط هواپیما مشهد و رزرو هتل مشهد را در نظر بگیرید. اگر بتوانید بلیط ارزان مشهد پیدا کنید و هتل آپارتمان یا هتل ارزان مشهد رزرو کنید، هزینه‌ی سفرتان خیلی کم‌تر خواهد شد. یا مثلا اگر برای کاری به تهران سفر می‌کنید هزینه بلیط تهران می‌تواند تأثیر زیادی روی هزینه‌ی سفر شما داشته باشد و باید ببینید که آیا این هزینه با سودی که از این سفر کاری به دست می‌آورید هم‌خوانی دارد یا نه. یا مثلاً اگر بلیط کیش را ارزان بخرید می‌توانید هزینه‌ی بیشتری را صرف تفریحات و خرید سوغاتی کنید.

شکی در این نیست که بلیط هواپیما هرچه ارزان‌تر باشد بهتر است. اما سؤال این است که بلیط ارزان هواپیما را از کجا می‌شود پیدا کرد. قیمت بلیط چارتر هواپیما در مقصدهای مختلف متفاوت است، و بسته به این که در کدام فصل یا ماه یا روز سفر می‌کنید، بالاتر یا پایین‌تر خواهد بود. وقتی هم قصد سفر خارجی داشته باشید و بخواهید بلیط هواپیما خارجی بخرید نوسان قیمت بیشتر می‌شود. مثلا بلیط استانبول در فصل بهار و تابستان و وقت‌هایی که در ترکیه جشنواره‌های تخفیف هست، بالاتر است. یا بلیط دبی و بلیط مسکو که در فصل‌های مختلف سال نوسان قیمت زیادی دارند.


از طرف دیگر قیمت بلیط هواپیما شرکت‌های هواپیمایی مختلف هم متفاوت است، و بسته به این‌که بلیط هواپیما را چه شرکت هواپیمایی صادر کرده و امکانات هواپیماهای آن ایرلاین چه تفاوتی با رقبا دارد قیمت بالاتر یا پایین‌تر می‌رود. کلاس پروازی هم در قیمت بلیط هواپیما تأثیر زیادی دارد، و هرچه کلاس پروازی بهتر باشد، بابت امکانات بهتر قیمت بالاتری می‌پردازید.

بنابراین برای این‌که بتوانید بلیط هواپیما ارزان پیدا کنید باید بتوانید بین انواع بلیط هواپیما مقایسه کنید. اما از آن‌جا که تعداد بلیط هواپیما بسیار زیاد است و ملاک‌های مقایسه هم بی‌شمار هستند، مقایسه بین انواع بلیط هواپیما کار آسانی نیست. مثلاً شهری مثل کیش را در نظر بگیرید که در یک تاریخ مشخص چندین پرواز مختلف دارد که از نظر قیمت، شرایط کنسلی، امکانات پرواز، کلاس پروازی، ساعت پرواز و شرایط دیگر متفاوت هستند. اگر بتوانید تاریخ سفرتان را هم پس و پیش کنید گزینه‌ها چند برابر می‌شوند، و بعد از همه‌ی این‌ها باید بلیط هواپیما چارتر را هم در مقایسه وارد کنید. بلیط هواپیما چارتر معمولاً ارزان‌تر از بلیط هواپیما سیستمی است، ولی اغلب اوقات تا چند هفته یا روز مانده به تاریخ سفر موجود نیست و نمی‌شود کنسلش کرد.

حالا فرض کنید که به جای کیش می‌خواهید به پاریس سفر کنید. تعداد ایرلاین‌هایی که بلیط پاریس دارند خیلی بیشتر است، و تنوع کلاس پروازی و امکانات و ساعت پرواز و شرایط دیگر در خرید بلیط هواپیما خارجی چند برابر بیشتر از پروازهای داخلی است.

در گذشته برای این‌که از قیمت بلیط هواپیما و هتل باخبر شوید و بلیط هواپیما بخرید و رزرو هتل انجام دهید، باید به سراغ یکی از آژانس‌های مسافرتی شهر می‌رفتید و از مشاور آن آژانس مسافرتی می‌خواستید که بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما و هتل را بسته به تاریخ سفر شما، سلیقه‌ی شما، امکاناتی که می‌خواهید، و بودجه‌ی شما پیدا کند. این شیوه علاوه بر این‌که هزینه رفت‌وآمد در شهر و وقت را به شما تحمیل می‌کرد، محدودیت‌هایی هم داشت و معمولاً همه‌ی گزینه‌های خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در اختیارتان قرار داده نمی‌شد.


زورق، بهترین ابزار مقایسه بلیط هواپیما
مقایسه بین انواع مختلف بلیط هواپیما کار ساده‌ای نیست، و وقتی به این فکر کنید که بعد از بلیط هواپیما هم باید به سراغ رزرو هتل بروید و با چند صد یا چند هزار گزینه‌ی مختلف دیگر روبه‌رو شوید، کار سخت‌تر می‌شود و حتی شاید به‌نظر برسد که نشدنی است. ولی تصور کنید که همه‌ی اطلاعات بلیط هواپیما و رزرو هتل یکجا جمع شده باشند و بتوانید هرقدر که می‌خواهید بین آن‌ها مقایسه کنید تا به بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما و هتل برسید.

زورق یک شرکت اینترنتی خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل است که اطلاعات 1000 شرکت هواپیمایی و بیش از 400 هزار هتل در سراسر دنیا را یک‌جا جمع کرده. با زورق دیگر لازم نیست در شهر رفت‌وآمد کنید یا از وقت کار یا استراحت خود بزنید و به آژانس‌های مسافرتی تکیه کنید.

زورق بلیط هواپیما شرکت‌های هواپیمایی مختلف را بدون واسطه در اختیار شما می‌گذارد. کافی است به صفحه‌ی خرید بلیط هواپیما زورق بروید، مقصد و تاریخ سفر را انتخاب کنید و بعد فهرستی از همه‌ی انواع بلیط هواپیما خواهید دید که از ارزان‌ترین بلیط هواپیما به گران‌ترین مرتب شده است. در این فهرست هم بلیط هواپیما چارتر هست و هم بلیط هواپیما سیستمی، و می‌توانید با فیلترهای مختلف زورق انتخاب کنید که بلیط هواپیما کدام کلاس پروازی باشد، در چه محدوده‌ی قیمت باشد، چه امکاناتی داشته باشد، و شرایط کنسلی آن چه باشد.

اگر تاریخ سفرتان قطعی نیست، می‌توانید قیمت بلیط هواپیما در روزهای قبل یا بعد از آن تاریخ را ببینید. یا حتی اگر هنوز مقصدتان را انتخاب نکرده‌اید می‌توانید از راهنمای سفر زورق کمک بگیرید که پر است از مطالب متنوع درباره‌ی مقصدهای گردشگری جهان. و بعد از این‌که چند گزینه برای سفر پیدا کردید، به‌سادگی قیمت بلیط هواپیما هرکدام را مقایسه کنید و ببینید که بلیط اهواز ارزان‌تر است یا بلیط شیراز، یا این‌که کدام بلیط هواپیما خارجی در تاریخ مورد نظر شما به‌صرفه‌تر است.

اگر هم اپلیکیشن زورق را روی گوشی اندروید یا اپل خود دانلود کنید، می‌توانید هرجایی که هستید، در خانه یا در محل کار یا در صف خرید یا توی مترو، برای سفر بعدی‌تان به مشهد برنامه‌ریزی کنید، قیمت بلیط هواپیما مشهد را ببینید، بلیط ارزان مشهد پیدا کنید، و با چند کلیک ساده با کارت شتاب خودتان خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را انجام دهید.

در سفرهای خارجی هم زورق از قبل سفر با شما است و حتی اگر در حین سفر می‌خواهید مثلاً بلیط قطار داخل اروپا بخرید یا بلیط هواپیما به هر مقصدی از جهان، کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید و با کارت شتاب خود به‌صورتِ ریالی به هرجا که خواستید بلیط هواپیما بخرید و هرجا که خواستید رزرو هتل انجام دهید.

زورق پس از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به شما رسید قطعی خرید می‌دهد و با پشتیبانی 24 ساعته همیشه همراه شما است تا مشکلی در سفرتان پیش نیاید. تلگرام زورق هم با پیشنهادهای جذاب و تخفیف‌های جورواجور گهگاه یادتان می‌اندازد که از شلوغی کار و روزمرگی بیرون بیایید و فکر سفر کنید. زورق با جمع‌آوری همه‌ی اطلاعات و امکانات لازم برای سفر شما سعی می‌کند سفر را برای همه آسان‌تر کند و کاری کند که شما فقط چمدان ببندید.
کد N1784514

وبگردی