در گفتگو با مهر عنوان شد:

اجرای طرح کاهش متوقف نشده/ زیرساخت های اجرای فاز دوم فراهم است

اجتماعی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران گفت: طرح کاهش متوقف نشده و اجرای آن طی یک سال گذشته دستاوردهای مهمی برای پایتخت به دنبال داشته است.

سیدنواب حسینی منش در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه اجرای طرح LEZ متوقف نشده است، گفت: طرح کاهش (LEZ) به یک سالگی خود نزدیک می شود و در این مدت دستاوردهای خوبی داشته که طی یک نشست خبری در خصوص آن توضیح خواهیم داد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح LEZ به تعویق نیفتاده است، گفت: این طرح در محدوده زوج و فرد اجرایی می شود و هر خودروی فاقد معاینه فنی که وارد محدوده طرح کاهش شود توسط پلیس جریمه می شود.

وی با اشاره به اجرایی شدن گام دوم طرح کاهش گفت: قرار بود این خودروها فاقد معاینه فنی در کل شهر تهران جریمه شوند که نمی توان این طرح را فاز دوم طرح کاهش دانست بلکه هر دوی این موارد در یک صورت جلسه آمده بودند اما با این حال در شهرداری تهران تجهیزات سخت افزاری برای اجرای کنترل هوشمند و ثبت خودروهای فاقد معاینه فنی در کل شهر وجود دارد.

وی ادامه داد: برای اجرایی شدن این طرح نیاز به ابلاغ وزارت کشور داریم که تاکنون این اتفاق نیفتاده و شهرداری زیرساخت های لازم برای اجرایی شدن آن را فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: اجرایی شدن طرح کاهش طی یک ساله گذشته دستاوردهای مهمی از جمله اصلاح صدها خودروی معیوب و افزایش مراجعه به مراکز معاینه فنی را در پی داشته است. هر چند باید  آثار اجرای این طرح را در دراز مدت مورد بررسی قرار دهیم. خوشبختانه طی یک سال گذشته بین نهادهای مجری هماهنگی خوبی وجود داشته است.

کد N1782585