ماجرای خودکشی دو دختر اصفهانی | نظر متفاوت پلیس فتا درباره خودکشی دو دختر با «نهنگ آبی»

خودکشی دو دختر اصفهانی, دو دختر اصفهانی, نهنگ آبی, دختر اصفهانی نهنگ آبی, خودکشی نهنگ آبی ایران, خودکشی دختر اصفهانی, خودکشی اصفهان, فیلم خودکشی دو دختر اصفهانی, علت خودکشی دو دختر اصفهانی, علت خودکشی دختر اصفهانی, نهنگ آبی اصفهانی, فیلم خودکشی دو دختر در اصفهان, فیلم خودکشی در اصفهان, خودکشی در اصفهان, فیلم خودکشی دختران اصفهان, فیلم خودکشی نهنگ آبی, نهنگ آبی چیست, نهنگ آبی پلیس فتا,

همه چیز درباره خودکشی دو دختر اصفهانی | آیا دختران نوجوان اصفهانی که دو روز پیش با پریدن از روی پل چمران خودکشی کردند، تحت تاثیر بازی نهنگ آبی بوده اند؟ رئیس پلیس اصفهان این موضوع را تایید می نکد، اما پلیس فتا با تردید از نقش بازی نهنگ آبی در مرگ دو دختر اصفهانی سخن می گوید... جزییات خودکشی دو دختر اصفهانی را در ادامه بخوانید...

بیشتر بخوانید: خودکشی دو دختر اصفهانی ...


ایران نوشت: بازپرس وکارآگاهان جنایی اصفهانی سرگرم تحقیق درباره پرونده دو دختر نوجوان اصفهانی هستند که با پریدن از پل چمران، دست به خودکشی زده‌اند. ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه صبح شنبه خبری درباره سقوط دو دختر جوان از بالای پل چمران اصفهان، به پلیس اعلام شد. مأموران و امدادگران پس ازحضور در محل حادثه، دو دختر نیمه جان را به بیمارستان انتقال دادند.اما دختر 15 ساله به خاطر شدت جراحت‌های وارده جان سپرد و دختر 16 ساله دیگر که بشدت دچار خونریزی داخلی شده بود به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال یافت.
خودکشی تحت تأثیر بازی نهنگ آبی
سردار مهدی معصوم بیگی- فرمانده انتظامی استان اصفهان- دراین باره گفت: پس از بررسی شواهد مشخص شد دو دختر 15 و 16 ساله تحت تأثیر بازی نهنگ آبی بوده‌اند و پیش از اقدام به خودکشی در یک دستگاه ضبط صوت ضمن خداحافظی با خانواده شان، علت پرتاب همزمان خود را از روی پل روگذر، به خاطر انجام بازی آنلاین نهنگ آبی در فضای مجازی عنوان کرده‌اند.فرمانده انتظامی استان اصفهان تأکید کرد: در چند ماه اخیر پلیس در خصوص تبعات منفی بازی آنلاین نهنگ آبی هشدارهای متعددی به خانواده‌ها داده بود. اما متأسفانه بازهم شاهد بی‌توجهی برخی خانواده‌ها به عملکرد فرزندانشان هستیم. این بازی خطرناک در کشورهای مختلف قربانیان بسیاری گرفته و افرادی تحت تأثیر این بازی وادار به رفتارهای پرخطری چون؛ خودکشی و خودزنی شده‌اند.
نمی توانیم ارتباط خودکشی با نهنگ آبی را تأیید کنیم
در حالی که فرمانده انتظامی استان اصفهان با قطعیت از اقدام به خودکشی دختران اصفهانی تحت تأثیر نهنگ آبی خبر می‌دهد، رئیس پلیس «فتا»ی استان این مسأله را تأیید نمی‌کند. سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار گروه حوادث «ایران» اظهارداشت: پرونده اقدام به خودکشی دو دخترنوجوان ابتدا در اختیار پلیس آگاهی استان بود و بعد از آن برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا ارسال شد. با این حال ما به‌عنوان پلیس فتا نمی‌توانیم تا زمان انجام تحقیقات تکمیلی و تخصصی اظهارنظر دقیقی داشته باشیم و ارتباط این افراد با بازی نهنگ آبی را تأیید کنیم.وی در ادامه افزود:گویا اعلام شده که دو دختر نوجوان پیش از اقدام به خودکشی پیامی را ضبط کرده‌اند و در آنجا علت خودکشی‌شان را تحت تأثیر بازی نهنگ آبی عنوان کرده‌اند. اما این ظاهر ماجراست و ما به‌عنوان پلیس فتا تا بررسی دقیق و رسیدن به مستندات کافی نمی‌توانیم با قاطعیت اعلام کنیم علت خودکشی این دختران بازی نهنگ آبی بوده است. از سرهنگ مرتضوی پرسیدیم: «آیا بازی نهنگ آبی در ایران قربانی می‌گیرد و آیا سرورهای این بازی در ایران قابل کنترل نیست؟» که وی جواب داد: به طور قانونی کاربران نمی‌توانند در کشور ما این بازی را انجام دهند اما کاربرانی هستند که با به‌کارگیری «وی پی  ان » از طریق راه‌های غیرقانونی به سراغ چنین بازی‌های خشن یا سایت‌های پوچ‌گرا می‌روند. از این‌رو ما باید بررسی دقیق تری از این پرونده داشته باشیم تا بتوانیم با قطعیت علت حادثه را اعلام کنیم.
وی در خصوص زمان لازم برای بررسی ابعاد این پرونده از سوی پلیس فتا گفت: حداقل 24 ساعت زمان نیاز داریم تا علت اقدام به خودکشی 2 دختر اصفهانی را اعلام کنیم.
اظهارات دادستان اصفهان
ازسوی دیگر دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در رابطه با کلیپ انتشار یافته در فضای مجازی درباره سقوط دو دختر جوان اصفهانی گفت: پرونده قضایی در رابطه با بررسی علت اقدام به خودکشی 2 دختر در دادسرا تشکیل شده که در حال بررسی‌های تخصصی است. به هرحال این دو دختر در یک اقدام هماهنگ باهم تصمیم گرفته‌اند که دست به چنین عملی بزنند. چراکه تهیه کلیپ از سوی این دو فرد مؤید این قضیه بوده و خودکشی با تصمیم قبلی صورت گرفته است.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان نیز در خصوص حادثه سقوط دو دختر جوان از پل چمران اصفهان گفت: این واقعه به‌طور قطع خودکشی بوده‌است که دلایلش نیز در دست بررسی است.
سرهنگ ستار خسروی اظهار کرد: هویت هر دو نفر شناسایی شده‌ است، ضمن اینکه حادثه سقوط به‌طور قطع خودکشی بوده است. هر دو دختر دانش‌آموز سال اول دبیرستان و دوست و همکلاسی بوده‌اند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا حادثه ارتباطی با «چالش نهنگ آبی» دارد یا خیر؟ تصریح کرد: علت این ماجرای هولناک در حال بررسی است و تا روشن شدن نتایج نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد.
همچنین، کیانوش جهان‌پور، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص وضعیت دختران گفت: یکی از این دو نفر روز شنبه به‌ دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد و دیگری دچار شکستگی‌های متعدد شده است، اما سطح هوشیاری او نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
کد N1782322