زمان محاکمه قاتل اهورا | حکم قاتل اهورا به سرعت اجرا می شود

اهورا, قتل اهورا, قاتل اهورا, ناپدری اهورا, مادر اهورا, پدر اهورا, عکس اهورا, ماجرای اهورا, اهورا رشت, ماجرای قتل اهورا, عکس قاتل اهورا, عکس مادر اهورا, اهورا تجاوز, دستگیری مادر اهورا, عکس مادر اهورا, مرگ اهورا, داستان اهورا, المیرا مادر اهورا, عکس المیرا مادر اهورا, اعدام قاتل اهورا, اعدام اهورا, اعدام ناپدری اهورا, قصاص قاتل اهورا, قصاص ناپدری اهورا, زمان اعدام قاتل اهورا, دادگاه قاتل اهورا, محاکمه قاتل اهورا, محاکمه ناپدری اهورا, دادگاه ناپدری اهورا, زمان دادگاه قاتل اهورا, حکم قاتل اهورا,

زمان محاکمه قاتل اهورا | انتشار خبر قتل و تجاوز به اهورا پسر بچه 2 ساله در رشت، موجب تحریک احساسات عمومی به ویژه در استان گیلان شد. اینک بسیاری از مردم انتظار دارند محاکمه قاتل اهورا به زودی اجرایی شود. رئیس کل دادگستری گیلان از بررسی سریع پرونده قتل اهورا خبر می دهد و می گوید: از دیوان عالی کشور درخواست می کنیم به طور فوق العاده رای نهایی را اعلام کنند.

بیشتر بخوانید: اعدام قاتل اهورا .
بیشتر بخوانید: ماجرای قتل اهورا .
بیشتر ببینید: المیرا مادر اهورا .
سیاوش پور، رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مراحل قانونی رسیدگی به این پرونده با سرعت و بی درنگ در حال انجام است از رسیدگی فوق العاده به پرونده کودک آزاری و قتل اهورای ۳ ساله خبر داد.
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مراحل قانونی رسیدگی به این پرونده با سرعت و بی درنگ در حال انجام است اظهار کرد: با بازسازی صحنه جرم در انتظار نظریه نهایی پزشکی قانونی هستیم تا پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شود.
سیاوش پور افزود: این پرونده خارج از وقت عادی در دادگاه کیفری یک استان رسیدگی می شود و پس از صدور رای از دیوان عالی کشور درخواست خواهیم کرد تا با توجه به انتظار افکار عمومی و حساسیت جامعه به طور فوق العاده رای نهایی را اعلام کنند.
ناگفته‌های دادستان رشت از پرونده «اهورا»
دادستان عمومی و انقلاب رشت نیز درباره اینکه آیا پزشکی قانونی موضوع آزار و اذیت جنسی در پرونده قتل «اهورا» را تأیید کرده یا نه؟ گفت: این موضوع از سوی پزشکی قانونی در حال بررسی است. نمونه‌برداری انجام شده و باید منتظر نظر این سازمان درباره موضوع تجاوز جنسی باشیم.حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا اظهارداشت: متهم پرونده که ناپدری پسرکوچولو است بلافاصله دستگیرشده وپس ازتحقیقات لازم با صدور قرار بازداشت موقت در زندان است. او در مراحل بازجویی اعتراف کرده که بعد از آزار و اذیت کودک، مجبور شده فرزندخوانده‌اش را به قتل برساند.اما هم‌اکنون اظهار ندامت و پشیمانی می‌‌کند.
دادستان رشت با بیان اینکه پرونده کشته شدن «اهورا» 31ماهه از حساسیت بالایی برخوردار است تأکید کرد: به این پرونده با سرعت رسیدگی می‌شود. ضمن اینکه با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، پرونده سریع‌تر به نتیجه رسیده و آن را به دادگاه کیفری یک استان گیلان ارسال می‌کنیم تا مانند پرونده‌های دیگر، رأی آن صادر و اجرای حکم بسرعت انجام شود.
مصطفوی نیا گفت: پزشکی قانونی علت مرگ را خونریزی مغزی عنوان کرده است. کودک آزاری شخص جانی هم در این پرونده به این صورت بوده که با آتش سیگار انگشت دست چپ کودک را سوزانده و سوختگی قدیمی هم در پای کودک وجود داشته است. البته مادر اهورا راجع به این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته زمانی که علت سوختگی را جویا شده، شوهرش گفته که دست کودک به دیگ داغ خورده است.
مصطفوی نیا درباره صدور کیفرخواست پرونده نیز گفت: هم‌اکنون منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم، اما ناگفته نماند که بازسازی صحنه را بسرعت انجام دادیم و دغدغه‌مان این است که هر چه سریع‌تر پرونده در دادسرا نهایی شود و آن را به دادگاه کیفری یک ارسال کنیم.
وی در پایان به ایسنا گفت: ما برای این پرونده وقت زیادی گذاشته و می‌گذاریم؛ زیرا وظیفه‌مان این است و از این جهت جای نگرانی نیست هر چند که از این اتفاق بسیار متأثر و ناراحت شدیم.
عصر شنبه 22 مهر، پیکرنیمه جان «اهورا»ی 2 سال و 7 ماهه که به خاطر شکنجه‌های هولناک ناپدری‌اش، بیهوش شده بود به بیمارستان «پورسینا»ی رشت انتقال یافت. اما با وجود تلاش پزشکان به کما رفت. زندگی کوتاه اما بسیار پررنج پسر بچه، یک روز بعد به خط پایان رسید و او تسلیم مرگ شد. با مرگ این کودک ناپدری‌اش-مجتبی- به‌عنوان مظنون بازداشت شد و در اظهاراتی تکان دهنده به تجاوز و ضرب و شتم مرگبار اهورا اعتراف کرد.
کد N1782080