ابراز همدردی دبیر شورای عالی امنیت ملی با قربانیان حوادث تروریستی افغانستان

سیاست داخلی,دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران

دبیر شورای عالی امنیت ملی طی پیامی به همتای افغانستانی خود ضمن محکوم نمودن حملات تروریستی به مساجد مسلمانان در افغانستان، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی نمود.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی طی پیامی به همتای افغانستانی خود ضمن محکوم نمودن حملات تروریستی به مساجد مسلمانان در افغانستان، با خانواده های قربانیان ابراز همدردی نمود.

وی خاطرنشان کرد تروریسم تکفیری که متاسفانه مورد حمایت مادی و اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه نیز قرار دارد تهدیدی عمیق برای ملت ها و کشورهای اسلامی است و تنها با همکاری و اتخاذ رویکردهای مشترک می توان با آن مقابله نمود.

امیر دریابان شمخانی گفت؛ مبارزه فرهنگی با ریشه های اعتقادی و تفکرات داعش ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود و علمای جهان اسلام به ویژه در جمهوری اسلامی ایران و افغانستان نقش بسزایی در این خصوص می توانند ایفا کنند.

وی با تسلیت به مردم و دولت افغانستان به خاطر شهادت تعداد زیادی از مسلمانان در حملات تروریستی کور در روز گذشته با خانواده های قربانیان ابراز همدردی نمود و بر آمادگی کشورمان برای کمک رسانی و درمان مجروحان تاکید کرد.

گفتنی است بر اثر دو حمله بمب گذاران انتحاری به دو مسجد در افغانستان که هر دو در شامگاه جمعه رخ داد، دست کم ۷۲ نفر کشته شدند که در میان آنها تعدادی کودک نیز دیده می شوند

کد N1781761