مهدی سعیدی عضو منتخب انجمن‌ طراحان بین‌المللی شد

موسیقی و هنرهای تجسمی,ایران,زیبایی,گرافیک,موزه,نمایشگاه بین المللی

طراح بین‌المللی ایرانی منتخب عضویت در انجمن طراحان گرافیک بین‌المللی شد.

به گزارش ایلنا، مهدی سعیدی هنرمند و طراح بین‌المللی ایرانی منتخب عضویت از طرف کشور آمریکا در ای‌جی‌آی (انجمن طراحان گرافیک بین‌المللی) شد.

این استاد طراحی گرافیک که در دانشگاه تاسون ایالت مریلند امریکا تدریس می‌کند و از سال ۲۰۱۴ در فیلادلفیا اقامت دارد، برای عضویت به این انجمن معرفی و پس از گذراندن مرحله داوری به عنوان عضو منتخب سال ۲۰۱۷ در مجمع ای‌جی‌آی (AGI) در پاریس معرفی شد.

انجمن ای‌جی‌آی (AGI) در سال ۱۹۵۱ میلادی (۶۶ سال قبل) در پاریس تشکیل و تاکنون ۴۸۸ طراح معتبر در عرصه گرافیک از ۳۸ کشور دنیا موفق شده‌اند به عضویت این مرکز بین‌المللی در آیند.

اهمیت عضویت مهدی سعیدی در این انجمن به این دلیل است که معتبرترین طراحان دنیا از جمله میلتون گلیزر، پائولا شر، استفان زاگمایستر و... وی را برای عضویت در این انجمن نامینیت و دعوتت به این انجمن کرده بودند.

از ایران مرتضی ممیز در سال۱۳۵۶ عضو این انجمن شد و پس از او ۴ ایرانی دیگر همچون قباد شیوا به عضویت ای‌جی‌آی (AGI) درآمدند.

چشم‌انداز طراحی‌های سعیدی تحت تاثیر تمرکز او بر اندیشه زیبایی‌شناسی شرقی، میراث و سنت است، این هنرمند از تجربیات خود در طراحی گرافیک، خوشنویسی فارسی، طراحی حروف و تایپوگرافی برای تبدیل حروف فارسی به شکل و اشکال مختلف استفاده می‌کند تا تصاویر منحصر به فرد در طراحی گرافیک به وجود بیاورد.

تاکنون آثار مهدی سعیدی در بیش از ۲۵۰ نمایشگاه، موزه، دوسالانه و سه‌سالانه‌های معتبر در سراسر جهان به نمایش درآمده است و این هنرمند جایزه‌های معتبر و متعددی ازجمله جایزه بزرگ نمایشگاه دعوتی بین‌المللی سه‌سالانه پوستر اوزاکای ژاپن در سال ۲۰۰۹، جایزه بزرگ سومین نمایشگاه بین‌المللی پوستر تایوان در سال ۲۰۰۷، جایزه بزرگ پانزدهمین نمایشگاه دعوتی بین‌المللی پوستر کلورادوی امریکا در سال ۲۰۰۷ را در مسابقات طراحی گرافیک بین‌المللی کسب کرده است.

کد N1781324