هزینه‌ی پیامک‌های ارسالی به سامانه 195 برگشت داده می‌شود/ قابلیت دریافت گزارش برای شماره‌های ثابت و مراکز ارسال پیامک فعال می‌شود

فن آوری,وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات,محمدجواد آذری جهرمی,سامانه 195

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات از عودت هزینه‌های کسر شده برای پیامک‌های ارسالی به سامانه 195 خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به گزارش‌های مردمی منتشر شده مبنی بر کسر هزینه در استفاده از سامانه 195 برای جلوگیری و بررسی پیامک‌های تبلیغاتی واکنش نشان داد و گفت: گزارشی از دوستان در خصوص اخذ هزینه از پیامک‌های ارسالی به شماره 195 دریافت کردم و پس از بررسی متوجه صحت گزارش شدم.

آذری جهرمی ادامه داد: متاسفانه به دلیل پیکره بندی اشتباه در سامانه این هزینه کسر می‌شد. بنا بر اعلام اپراتورهای اول و دوم از ساعت 11 شب گذشته این ایراد برطرف و هزینه‌های کسر شده طی چند روز آینده عودت داده خواهد شد. ایراد در اپراتور سوم هم تا فردا حل خواهد شد. از دوستانی که پیگیر بودند و اشکال موجود را منعکس کردند صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به فعالیت سامانه 195 تا به امروز گفت: مجموعا تا کنون 40 هزار پیامک به این سامانه واصل که نصف آن به شکل صحیح ارسال شده و از مجموع گزارشات دریافتی، سیم کارت‌های مزاحم بسیاری شناسایی و مسدود شده است. جزئیات آمار بزودی از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات در رابطه با فعالیت این سامانه خاطر نشان کرد: فاز اول این سامانه برای پیامک‌های ارسالی از طریق شماره‌های همراه بود‌. به  زودی قابلیت دریافت گزارش برای شماره های ثابت و نیز شماره‌های مراکز ارسال پیامک را نیز فعال خواهیم کرد .

کد N1781295