مجتهدشبستری:آرزوی محدودیت موشکی مارا به گور می‌برند/حسینی‌بوشهری:ترامپ ذلیل‌تراز آن است که پاسخ دهیم

ایسنا نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا در مورد برجام، تاکید کرد: مردم هرگز اجاره نخواهند داد که شرط و شروطی به برجام اضافه شود و با محدودیت‌های موشکی، اقتدار ایران و سپاه را محدودتر کنند، قطعا این آرزو را به گور خواهند برد.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری با اشاره به آیه‌ای از سوره نساء، اظهار کرد: یکی از مخاطبان اصلی این آیه مبارکه، فقهای علمیه و روحانیت است که آمادگی خودشان را در مقابل دشمنان حفظ کنند. روحانیت باید با تحصیل علوم، کمالات و نشر فرهنگ ولایت‌مداری و به طور کلی فرهنگ دینی را در جامعه تقویت کنند.

وی با تاکید بر اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران دشمن را به وحشت انداخته است، افزود: از ماهواره گرفته تا فضای مجازی و سایر ابزارها، از راه ایجاد تفرقه بین اقشار مختلف مسلمانان و حتی تفرقه بین خود روحانیت، می‌خواهند اختلاف‌انگیزی کنند، که تاحدی نیز موفق شدند، امروزه آسیب‌های اجتماعی فراوانی را در جامعه مشاهده می‌کنیم.

مجتهد شبستری خاطرنشان کرد: در مقابله با جنگ نرم و جنگ بی سروصدایی که دشمن آغاز کرده، مسئولیت روحانیت خطیرتر شده است. جهت مقابله با معضل بزرگ فضای مجازی که مصیبتی شده، باید فکری شود، زمانی که در تبریز بودیم جمعی از آقایان را مسئول کردیم تا در این زمینه فعالیت کنند، امید است بیش از بیش در این زمینه فعایت شود چون بسیار نگران کننده است.

مجتهد شبستری بیان کرد: یک طرف قضیه، منبرها و برنامه‌های برگزار شده در حوزه تبلیغ و مقابله با هجمه‌های دشمن است که باید با مطالعه و نوآوری باشد، اما باید مسئولان اجرایی و قضایی نیز یک مقدار همکاری کنند تا این فضای مجازی که طبق گفته‌ دادستان به بیماری اورژانسی تبدیل شده است، تحت درمان قرار گیرد.

رییس جمهوری آمریکا آن حرف‌های سخیف را چگونه در مورد ملت ایران بیان کرد؟

همچنین آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در هشتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد گفت: رییس جمهوری آمریکا آن حرف‌های سخیف را چگونه در مورد ملت ایران بیان کرد! این مرگ بر آمریکا گفتن‌ها به خاطر عملکرد آمریکاست، آمریکا قبل و بعد از انقلاب با مردم ما چه کرد؟ جنایت‌هایی که توسط آمریکا اعمال شده آیا این اجازه را به ملت ما نمی‌دهد که شعار مرگ بر آمریکا را همیشه سر دهند.

وی افزود: طبق منویات مقام معظم رهبری، اباطیل رییس جمهوری آمریکا ارزش پاسخ گفتن ندارد، او زبون‌تر و ذلیل‌تر از آنی است که شخصیت‌های ما بدان پاسخ دهند. روحانیت باید نقش کارایی در تمام صحنه‌ها داشته باشد، امروز سیل آسیب‌های اجتماعی و بی‌توجهی به دین و ارزش‌ها در برخی جاها زنگ خطری است. به صراحت خطاب به روحانیت می‌گویم که باید به خودمان توجه کنیم که آیا کارهایمان با کارکردهایمان منطبق است.

تصویب برگزاری اجلاس استانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در آیین افتتاحیه کمیسیون‌های هشتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین و علمای بلاد در تبریز، اظهار کرد:  جامعه مدرسین سابقه‌ای طولانیِ بیش از نیم‌قرنی دارد و همواره مورد عنایت ویژه بزرگانی چون امام خمینی (ره) و رهبری قرار گرفته است و در اجلاسی که خدمت رهبر انقلاب بودیم، جایگاه جامعه مدرسین و عزت و احترام آن را اعطایی ندانسته و بلکه عزتی دانستند که منشا آن خود اعضای جامعه مدرسین است و در طول سال‌ها مراجعی در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عضویت داشتند که برای اصل انقلاب تلاش‌های فراوانی کردند و در حمایت از امام و تشکیل این حکومت مقدس زحمات فراوانی کشیدند.

مقتدایی تاکید کرد: یکی از کارهای جامعه مدرسین ارتباط با علمای بلاد و بزرگان و روحانیان مناطق مختلف کشور بود، بنابراین تشکیل اجلاسیه سراسری با علمای بلاد سالانه در این راستا انجام می‌گیرد و در حین برگزاری این اجلاس‌ها اعضای شرکت‌کننده در اجلاس پیشنهاد کردند برگزاری یکبار در سال این اجلاس کم است و بهتر است اجلاسیه‌های استانی نیز داشته باشیم.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  افزود: در پی درخواست علما و روحانیان استان‌ها و طرح موضوع در شورای عالی جامعه مدرسین موضوع به تصویب رسید و مقرر شد علاوه بر اجلاس سالانه‌ای که در قم با دعوت جامعه مدرسین برگزار می‌شود، اجلاسیه‌های استانی هم برگزار شود، که اولین آن در مشهد و با حضور علمای خراسان برگزار شد.

27214

کد N1781052