پس از برجام گشایش‌های بیشتری حاصل شده است

سیاست داخلی,وزیر کشور

وزیر کشور صبح امروز در جریان سفر به استان مرکزی با حضور در محل دفتر نماینده ولی فقیه در این استان با آیت الله دری نجف آبادی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در ابتدای این دیدار ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهوری  اظهارداشت: جنابعالی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ٤ سال گذشته با دولت بهترین نوع تعاملات را در سطح استان داشتید و با توجه به شرایط این استان و مشکلات آن قطعا اگر حمایت ها و راهنمایی و هماهنگی های جنابعالی نبود کارها به نحو احسن پیش نمی رفت.

وی در ادامه افزود: دولت یازدهم در ابتدای کار با مشکلاتی از جمله تشدید تحریم ها، تورم بالای ٤٠ درصد و رشد اقتصادی منفی و ... رو به رو بود اما بعد از برجام و بخصوص در ٢ سال پایانی عمر دولت یازدهم گشایش های بیشتری حاصل شد و استان مرکزی توانست گام های مناسبی بردارد که باید در ٤ سال آینده جهش بزرگتری را در تمام ابعاد شاهد باشیم.

وزیر کشور بیان کرد: در بحث تغییر استاندارن و مدیران که صورت گرفته از آقای زمانی قمی در جای دیگری استفاده خواهیم کرد که بر این اساس باید جایگزینی برای ایشان انتخاب می کردیم که با سیاست که داشتیم و اقای روحانی هم بر آن تاکید دارند این بوده که در ابتدای این تغییرات هماهنگی نسبی در استان شکل بگیرد تا در ادامه کارها با هماهنگی بیشتری پیش برود البته کار با این شکل مقداری مشکل است اما چون نتایج آن خوب است مشکلات آن هم قابل تامل و قابل قبول است البته در استان مرکزی مشلی در این زمینه نداشتیم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: آقای آقازاده استاندار جدید استان مرکزی دارای سوابق خوب اجرایی بوده و آشنا به مسائل منطقه و استان مرکزی هستند.

 وی گفت: با توجه به سوابق اجرایی، تقنینی و قضایی که جنابعالی داشته اید انشالله مسائل مورد نظر خود را مطرح کرده تا با همکاری و وحدت بتوان کارها را در استان پیش برد.

کد N1780618